prdel

Existuje pták loskuták?

Nechápu, ale zajímá mě, zda existuje pták s názvem LOSKUTÁK a když, tak kde žije.

Nejlepší odpověď
Tombik

Existuje:

Loskuták posvátný, též beo, beo posvátný, ve své domovině tiong (Gracula religiosa) je středně velký špaček divoce žijící v Indii a jihovýchodní Asii i jinde. Pro svůj talent velmi věrně napodobovat zvuky včetně lidského hlasu se také chová jako klecový pták.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Loskut%C3%A1k_p­osv%C3%A1tn%C3­%BD

Další odpovědi
domííík

Loskuták posvátný, též beo, beo posvátný, ve své domovině tiong (Gracula religiosa) je středně velký špaček divoce žijící v Indii a jihovýchodní Asii i jinde. Pro svůj talent velmi věrně napodobovat zvuky včetně lidského hlasu se také chová jako klecový pták.délka těla: 27–30 cm zije Číně, Barmě, Thajsku, v Vietnamu i Malajsii a Indonésii

Loskutáci žijí v párech (během hnízdění) nebo ve velkých hejnech je to populární klecový pták.

HerbiG

jj existuje

atriplex

je to velmi vděčný pták, který vám připraví plno neobyčejných zážitků – bude vás bavit napodobováním hlasů obyvatel domu, mást vás bude, protože bude zvonit jako telefon, pípat jako mikrovlnka, startovat jako lednice… Jediná nevýhoda je ta, že miluje ovoce a díky tomu je jeho trus poněkud vodnatý…

Zdroj: http://www.you­tube.com/resul­ts?search_que­ry=Gracula+re­ligiosa&search_ty­pe=&aq=f

anetadela1

Potvrzuji odpovědi a přidám, že jsem dokonce četla, že je to nejchytřejší pták,ikdyž se to o něm moc neví, protože ho většina lidí nezná.

misulinka

ja se koukala vsude a ptak loskutak exisuje a pri ma asi 28–30cm
jo a mji je v zoo v brne,liberc lesna a dvur kralove........

panenka

ano existuje je to posvátný pták

mardub4

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DemqL00CVVQ – to je pták loskuták – je s ním fakt zábava.