Existuje promlčecí lhůta pro pokutování zaměstnance za nějakou jím způsobenou reklamaci?

Zaměstnavatel na mě vytáhnul nějakou 3 měsíce starou reklamaci jako důvod k podepsání dohody nebo finanční náhrady.Reklamace je 3 měsíce stará.Nebyl jsem na ni předtím vůbec, písemně ani slovně, upozorněn.Co dělat?

Odpovědi
anonym

„Promlčecí doba“ existuje a je delší než 3 měsíce.
Co dělat? Přečti si zákoník práce. Myslím, že se tam někde píše, že se lze této odpovědnosti zbavit zcela nebo z části, pokud pracovník prokáže, že škodu nezpůsobil nebo se na ní podílel jen zčásti…