lola

existuje promlčecí lhůta na vrácení peněz?

V práci jsem měnila číslo účtu,pro zasílání výplaty a hned druhý měsíc mi řišla výplata na oba účty. V práci dělám,za směšnou mzdu a tak bych si ty peníze nejradši nechala,i když vím,že bych je měla vrátit. Existuje tedy možnost,že se to za nějakou dobu promlčí?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že tě nepotěším. Nevím jestli je promlčecí doba, ale domnívám se že ne. Tímto se vlastně vědomě nepoctivě obohacuješ na úkor někoho jiného.

Další odpovědi
Vseznalek88

Promlčecí lhůty jsou 24 a 36 měsíců. Nevím, která by se vztahovala na tvůj případ.
Nicméně naprosto přesně vím, že pokud použiješ jen desetník z těch peněz co ti omylem přišly, tak se jedná o " bezdůvodného obohacování" ( to v lepším případě) v horším případě pak jde trestný čin krádeže, přičemž okradeným není zaměstnavatel, ale bankovní instituce.
Býrt tebou, tka finance vrátím co nejdříve. zaměstnavatel by na to měl přijít při roční uzávěrce.

terry

Souhlasím s Drapem.
A…hledáš si lepší práci? Abys neměla nutkání kompenzovat odměnu za svou práci?