barnajka

Existuje pro GIMP něco jako správce stop (brushes)?

Učím se trošku pracovat s Gimpem, docela mě to baví. Postahovala jsem si děsnou hromadu různých stop, postupně je zkouším a přebírám, ale spousta z nich se mi líbí a chtěla bych si je tam nechat. Problém: čím víc stop, tím větší brajgl v tom je. Nemluvě o tom, že s každou další stopou je Gimp pomalejší a pomalejší (nejen při spouštění).
Existuje nějaký doplněk (ideálně taktéž freeware), který mi v těch stopách pomůže udělat trochu systém? Potřebovala bych ten panel se stopami hlavně nějak zpřehlednit a taky vyřešit tu zbržděnost programu.

Jestli někdo o něčem víte, poraďte mi, prosím – ideálně i s odkazem ke stažení a jednoduchou radou, jak pomocníčka do Gimpu nainstalovat. Jsem trošku instalační negramot :)
Díky moc, díky moc, díky moc!
Doplňuji:
baghira: Mohla bych tě poprosit o radu? Prosím prosím :)
Ten návod vypadá docela srozumitelně, ale je v angličtině. Já slovíčkům v pohodě rozumím, to není problém – jenže tím, že nejsem právě dvakrát technický typ, moc nechápu, co se po mě vlastně chce :( V bodě 2 říkají, že mám vytvořit 2 nový adresáře. Můžu se zeptat, KDE je mám vytvořit? V tom adresáři GIMP/plug-ins? A jak potom dál? Podle bodu 3 mám otevřít soubor brushManager.py, ale to mi právě nějak nešlo – tak jsem asi zase něco zvrtala :/
No, když se tak na ten návod dívám, asi bych byla celkově moc vděčná za překlad do polopatické hotentotštiny, ať něco neudělám blbě :)
Vůbec na to nespěchám, až budeš mít čas na to mrknout, tak to bude úúúplně stačit! A instalovat si nic nemusíš, stačí jen ten překlad do nějaké srozumitelnější mluvy :)
Děkuju moc!!!

Nejlepší odpověď
baghira

Našel jsem tohle

http://myweb.mso­e.edu/~bogies/brushma­nager/

Instaluje se to jako plugin do gimpu, podle popisu to vypadá jednoduše, ale já to nezkoušel (ani nebudu, pokud nebudu muset :) )
Doplňuji:
viz diskuze :)

baghira

Ty dva adresáře (oni je označují jako install a active) si vytvoříš kdekoliv. V tom install budou sady brushů (co sada to podadresář), v tom active bude vybraná aktivní sada.

Soubor brushmanager.py si otevřeš v nějakém textovém editoru (nejspíš write.exe, v notepadu mi to nezalamovalo řádky), a v prvních dvou řádcích přepíšeš ty dva adresáře těmi tvými. Uložíš.

Ale musíš mít ještě v gimpu nainstalovanou podporu pythonu (to pyGTK atd., ale to se mi teď nechce zkoumat, třeba zas zítra.)