Zlatý

Existuje pro GIMP něco jako správce stop (brushes)?

Učím se trošku pracovat s Gimpem, docela mě to baví. Postahovala jsem si děsnou hromadu různých stop, postupně je zkouším a přebírám, ale spousta z nich se mi líbí a chtěla bych si je tam nechat. Problém: čím víc stop, tím větší brajgl v tom je. Nemluvě o tom, že s každou další stopou je Gimp pomalejší a pomalejší (nejen při spouštění).
Existuje nějaký doplněk (ideálně taktéž freeware), který mi v těch stopách pomůže udělat trochu systém? Potřebovala bych ten panel se stopami hlavně nějak zpřehlednit a taky vyřešit tu zbržděnost programu.

Jestli někdo o něčem víte, poraďte mi, prosím - ideálně i s odkazem ke stažení a jednoduchou radou, jak pomocníčka do Gimpu nainstalovat. Jsem trošku instalační negramot :)
Díky moc, díky moc, díky moc!
Doplňuji:
baghira: Mohla bych tě poprosit o radu? Prosím prosím :)
Ten návod vypadá docela srozumitelně, ale je v angličtině. Já slovíčkům v pohodě rozumím, to není problém - jenže tím, že nejsem právě dvakrát technický typ, moc nechápu, co se po mě vlastně chce :( V bodě 2 říkají, že mám vytvořit 2 nový adresáře. Můžu se zeptat, KDE je mám vytvořit? V tom adresáři GIMP/plug-ins? A jak potom dál? Podle bodu 3 mám otevřít soubor brushManager.py, ale to mi právě nějak nešlo - tak jsem asi zase něco zvrtala :/
No, když se tak na ten návod dívám, asi bych byla celkově moc vděčná za překlad do polopatické hotentotštiny, ať něco neudělám blbě :)
Vůbec na to nespěchám, až budeš mít čas na to mrknout, tak to bude úúúplně stačit! A instalovat si nic nemusíš, stačí jen ten překlad do nějaké srozumitelnější mluvy :)
Děkuju moc!!!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Našel jsem tohle

http://myweb.msoe.edu/…

Instaluje se to jako plugin do gimpu, podle popisu to vypadá jednoduše, ale já to nezkoušel (ani nebudu, pokud nebudu muset :) )
Doplňuji:
viz diskuze :)

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

baghira

Ty dva adresáře (oni je označují jako install a active) si vytvoříš kdekoliv. V tom install budou sady brushů (co sada to podadresář), v tom active bude vybraná aktivní sada.

Soubor brushmanager.py si otevřeš v nějakém textovém editoru (nejspíš write.exe, v notepadu mi to nezalamovalo řádky), a v prvních dvou řádcích přepíšeš ty dva adresáře těmi tvými. Uložíš.

Ale musíš mít ještě v gimpu nainstalovanou podporu pythonu (to pyGTK atd., ale to se mi teď nechce zkoumat, třeba zas zítra.)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.