NonClockwork

Existuje přístroj/technika na slyšení svého „reálného“ hlasu?

Je známo, že když mluvíme, slyšíme svůj hlas jinak, než ho slyší okolí, údajně díky chvění kostí mezi hlasivkami a sluchovým nervem (http://fyzmatik­.pise.cz/973-proc-nepozname-svuj-nahrany-hlas.html).
Narazil někdo z vás na nějakou techniku, která umožňuje nahrát náš hlas a přehrát jej tak, v jaké (podobné) podobě jej slyšíme my sami?

Odpovědi
anonym

Stačí si vzít na hlavu šusťákovou kapuci, či cokoliv podobného. Jinak byste musel do nahrávací společnosti. (často různé televize atd. pořádají akce, ve kterých si takovou techniku můžete vyzkoušet) Kvalitní zvuk se musí nahrávat do mikrofonu přes síťku (aby údery vzduchu nezměnily výsledný zvuk) v absolutně tiché místnosti. (ve filmech se zvuky vždy dodávají externě)

led

Dobré nastavenie záznamového a reprodukčného zariadenia je potrebné. Najlepšie, keď to nastavuje niekto, kto „počuje“. Vy sám svoj hlas počúvate „vnútorným vnímaním“, takže sám to ťažko nastavíte, jedine ak už máte aspoň jeden reálny záznam, potom nastavenie môžte porovnávať s touto „audiokonzervou“