Hanz Blažek

Existuje přípravek proti mravencům a zároveň neškodný kočkám ?

V garáži se mi hromadí mravenci, a já nevím, jestli na ně mohu narukovat s nějakou chemií, jelikož se po garáži prohání i náš kocour. Znáte nějaké přípravky, které jsou škodné mravencům a zároveň neškodné kočkám ?

Odpovědi
anonym

Proti mravencům se dají použít různé „hmyzí“ bufety, do kterých se kočky určitě nedostanou. Jedná se malé krabičky s návnadou uvnitř a mrňavým otvorem. Také se používají různé lepenky. V drogerii poradí, ale postřik, pastičky nebo lepení určitě kočka nepozře.
http://www.de­zinsekce-praha.cz/dezin­sekce/2013/05/8­_jaky-pripravek-proti-mravencum-si-vybrat/

Questman

Napadá mě jen otrávený cukr. Ale nwm, jestli ho nenapadne to sníst, kočky mají někdy dost divné chutě :D

Kostka333

To zase jednou naše babičky předčily techniku. Starší generace radí (a je to osvědčené), že na mravence zásadně hřebík (koření :D). Ten kočkám určitě nevadí.