mojitek

Existuje prac.smlouva na 2 měsíce?

Ahoj,mám dotaz-existuje něco jako pracovní smlouva na 2 měsíce? Nebo co by se dal dělat,aby dotyčný mohl pracovat jen asi na 2 měsíce a zaměstnavatel platil zdr.pojištění? Dohoda o pr.poměru zřejmě nepřipadá v úvahu.Díky za info

PS: spletl jsem to,myslel jsem DPP :D

Nejlepší odpověď
gecco

Co myslíš „dohodou o pr.poměru“?
___
Na 2 měsíce může dotyčný pracovat na

  • DPČ (zdravotní se platí při odmeně 2.500,– a více)
  • DPP (zdravotní se platí při odmeně 10.000,– a více)
  • smlouvu o pracovním poměru na dobu určitou

Další odpovědi
anonym

Pracovní smlouvu na dva měsíce jsem dostával v každém zaměstnání a pak ji opět prodlužovalo na další dva měsíce.Takže jsem měl třeba i šest smluv do roka.

mojitek

je možná smlouva na dobu URČITOU ,ale jen na 2 měsíce?

gecco

Ano – smlouva na dobu určitou je omezena jen ´shora´ (nelze ji sjednat na dobu delší, než 3 roky)…
😉

mojitek

takže jde o klasickou pracovní smlouvu na dobu určitou,ale jen na 2 měsíce.Ok? Čili o zdravotní a soc.poj. je postaráno ze strany zaměstnavatele? A co když dotyčný bude chtít odejít třeba už za měsíc když nebude uvedena ve smlouvě žádná zkušebka?

gecco

Pokud bude dotyčný chtít odejít před koncem sjednané platnosti smlouvy (a nebude ve smlouvě zakotvena zkušební doba), ´musí´ se na tom se zaměstnavatelem dohodnout (dohoda o ukončení pracovního poměru).
Nedohodne-li se, musí smlouvu dodržet.

mojitek

ok,rozumím,díííky

gecco

Nemáš zač…
😉