Tw!st

Existuje počítačem generovaný algoritmus na neporazitelné piškvorky?

Rád hraju piškvorky, už zhruba od začátku tohoto století, jenže nemám momentálně nikoho na mé úrovni. existuje program na piškvorky, který by se ani porazit lidskou inteligencí nedal? Teoreticky by to mělo existovat, že by systém generoval takový algoritmus, který by lidský mozek prostě nemohl odhalit a porazit jej. Hledal jsem na internetu spousty her proti počítači, na úrovně expert to sice bylo složitější, ale pořád to negenerovalo takový algoritmus aby se to lidskou inteligencí porazit nedalo. Existuje takový systém který by se lidskou myslí žádným způsobem porazit nedal?

Odpovědi
Králičí Žena

Jelikož to vytváří člověk, tak to neexistuje.

amigas

Ano, existuje. Obecně jsou to tzv. genetické algoritmy, kde počítač na začátku zná jen pravidla hry a neví jak se hra hraje. Postupně tím, jak hraje sám se sebou, se naučí sám strategie a finty, které vedou k cíli. Obvykle je pak mnohem silnější než člověk. V šachu je typickým příkladem podobné umělé inteligence např. AlphaZero.

lopolo

zkus si stáhnout na google play aplikaci piškvorky a hraj proti bohovy
já ho třeba dal jenom jednou