Existuje PC myš, která by měla místa tlačítek jen dotykové senzory, jenž by vyhodnotily kliknutí při zvýšeném tlaku?

Případně dala by se vyrobit?

Dnes je technologie dotykových obrazovek zcela běžná, ale proč ji nevyužít i takto? Něco jako dotyková obrazovka ve formě senzoru? Aby nahradila mechanické tlačítko.

Výhodou by mohla být?

  • Absolutní tichost, takže je možno hrát i hry u stolu s notebookem kde vedle spí manželka
  • Možnost vytvořit libovolný tvar myší (teoreticky) + lepší energometrie
  • Absence laseru, takže si můžete myš klidně obrátit vzhůru nohama, aniž by vám to podráždilo zrak
  • Víc mě zrovna nenapadá, ale třeba něco napadne i vás

To samé i u klávesnice i když třeba s jinými typy výhod

  • Třeba se najdou i nějaká negativa.

Odpovědi
dubraro

Nevím jestli existuje, ale připadá mi to poněkud nepraktické. Musel bys držet prsty stále ve vzduchu, nemohl si je na myš položit. Pro přesné ovládání je důležitý i pocit překonání odporu a přeskočení spínače. Říká se tomu taktilní zpětná vazba. Dokonce se u zařízení, které z principu fungují dotykově, takové zpětná vazba uměle vytváří. Například dotyková obrazovka, která se při sejmutí dotyku zachvěje.

Kulpix

Myslím, že existuje.
Vyrábí ji apple ke svým nejnovějším pc.
Vypadá (zdroj). Myslím si, ale že to není nejlepší řešení , jak už psal dubraro. Opravdu je lepší mít, něco s alespoň minimální zpětnou vazbou.

Zdroj: https://goo.gl/y­u80Kt

Cenobita

Takovou srandičku jsem měl už někdy v roce 1987 na počítači Atari 🙂 myslím že to byla moje konstrukce, byl to vlastně joystick se senzory, tedy ne klasická myš (tu jsem měl také), ale ty senzory jsem udělal protože při hrách často odcházely mikrospínače v joysticku.