pusinka50

Existuje od anglického slova „easy“ -snadný, lehký – i 2. tvar pro české slovo ve smyslu „jednodušší“?

Nevím, kam mám dotaz zařadit, snad mi to nikdo nevymaže.

Nejlepší odpověď
quentos

Jistěže, toto adjektivum se normálně stupňuje podobně jako každé jiné krátké příd. jm. zakončené na -y. Y se v druhém stupni změní na měkké a přidá se přípona -er: tedy jednodušší = easier.
Jinak dotaz patří do kategorie Věda > zde je podkategorie „jazyky“.

pusinka50

Myslela jsem si to, ale jistá jsem si vůbec nebyla, díky moc quentosi! 🙂