huxa

Existuje nemoc, syndrom nebo něco podobného, kdy se dítěti „převaří“ hlava?

Měl jsem možnost být s devítiletým dítětem se sociálními problémy a dle doktora trpící poruchou soustředění, po zhruba půl hodině otázek, úkolů, apod. sebou začal házet, smýkat a nemohl se doopravdy soustředit, šel se tedy opláchnout a na pár minut „vychládnout“ ven. Po dalších deseti minutách se to opakovalo, tedy jsem mu místo mikiny a bundy dal pouze bundu a šel s ním ven-zde bez problémů dalších 20 minut byl schopen se soustředit a na svůj věk bravůrně odpovídat. Jeho matka tvrdí, že když se učí s tímto dítětem, dělá jí to samé a doktor mu na to dal nějaké léky, evidentně nepomáhají. Existuje či je nějak popsáno tady toto?
Doplňuji:
Zapomněl jsem dodat-jedná se tedy o jakési návaly horka během psychické zátěže.

Nejlepší odpověď
marci1

Diagnózu může stanovit jen lékař. Ze svého okolí znám chlapce, který má také 9 let, je hyperaktivní, velmi chytrý ( ve škole má samé jedničky ), ale také má problémy se soustředit se na něco delší dobu. Potí se zase v noci. Když byl mladší, měl velmi problémy s chováním, teď se to již lepší. Neustále musí něco dělat, i při jídle se „ošívá“.
Pokud chlapec, kterého popisuješ, má také problémy s hyperaktivitou, mohlo by
se jednat o hyperaktivitu. Jak píši na začátku odpovědi, diagnózu může stanovit jen lékař po důkladném psychickém i fyzickém vyšetření. 🙂

Další odpovědi
anonym

https://www.go­ogle.cz/search?q=de­formace+lebky+u+d%C4%9B­t%C3%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=zV6lVJb0MJPXat­HKgrgP
Doplňuji:
„přetváří"není totéž,co demence,sorry lékař,který léčí se musí umět vžít do pacienta jako "moudrý blázen"a vyvést ho ven z "omylu“.

huxa

marci1-právě naopak, jedná se o tiché dítě, fixováno na matku, s ostatními cizími lidmi je ve styku velmi nerado, silný introvert. Měl jsem co dělat, aby přede mnou promluvil alespoň jednou větou 🙂
Právě se bojím, že celkově lékařství je minimálně tady, v ČR, velmi zanedbané a lékaři pacienta berou stejně jako zvěrolékaři zvířata-nebaví se s nimi a pouze vyšetřují. Je to daleko lehčí, ovšem některé případy poté se vyléčí velmi špatně.