Avatar uživatele
huxa

Existuje nemoc, syndrom nebo něco podobného, kdy se dítěti „převaří“ hlava?

Měl jsem možnost být s devítiletým dítětem se sociálními problémy a dle doktora trpící poruchou soustředění, po zhruba půl hodině otázek, úkolů, apod. sebou začal házet, smýkat a nemohl se doopravdy soustředit, šel se tedy opláchnout a na pár minut „vychládnout“ ven. Po dalších deseti minutách se to opakovalo, tedy jsem mu místo mikiny a bundy dal pouze bundu a šel s ním ven-zde bez problémů dalších 20 minut byl schopen se soustředit a na svůj věk bravůrně odpovídat. Jeho matka tvrdí, že když se učí s tímto dítětem, dělá jí to samé a doktor mu na to dal nějaké léky, evidentně nepomáhají. Existuje či je nějak popsáno tady toto?
Doplňuji:
Zapomněl jsem dodat-jedná se tedy o jakési návaly horka během psychické zátěže.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: huxa

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, marci1, Nevíteto? před 3401 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Diagnózu může stanovit jen lékař. Ze svého okolí znám chlapce, který má také 9 let, je hyperaktivní, velmi chytrý ( ve škole má samé jedničky ), ale také má problémy se soustředit se na něco delší dobu. Potí se zase v noci. Když byl mladší, měl velmi problémy s chováním, teď se to již lepší. Neustále musí něco dělat, i při jídle se „ošívá“.
Pokud chlapec, kterého popisuješ, má také problémy s hyperaktivitou, mohlo by
se jednat o hyperaktivitu. Jak píši na začátku odpovědi, diagnózu může stanovit jen lékař po důkladném psychickém i fyzickém vyšetření. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

https://www.go­ogle.cz/search?q=de­formace+lebky+u+d%C4%9B­t%C3%AD&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=zV6lVJb0MJPXat­HKgrgP
Doplňuji:
„přetváří"není totéž,co demence,sorry lékař,který léčí se musí umět vžít do pacienta jako "moudrý blázen"a vyvést ho ven z "omylu“.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
huxa

marci1-právě naopak, jedná se o tiché dítě, fixováno na matku, s ostatními cizími lidmi je ve styku velmi nerado, silný introvert. Měl jsem co dělat, aby přede mnou promluvil alespoň jednou větou 🙂
Právě se bojím, že celkově lékařství je minimálně tady, v ČR, velmi zanedbané a lékaři pacienta berou stejně jako zvěrolékaři zvířata-nebaví se s nimi a pouze vyšetřují. Je to daleko lehčí, ovšem některé případy poté se vyléčí velmi špatně.

před 3401 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek