zjentek

Existuje nějaký zákon o vratných lahvích?

Kontrolovat si doma, kde a co člověk koupil, aby později mohl vrátit flašku „na svý místo“, to není moc komfortní. Ale je to potřeba, pokud vám v samoobsluhách „báby u okének“ diktují, které sklenice si od vás vezmou a které nechtějí a nevezmou. A přesně to se u nás ve Slezsku děje běžně. Dělají to oprávněně?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud vím tak ze zákona musí brát všechny typy zálohovaných lahví které prodávají. A typ lahve není určen nálepkou, ale jejím tvarem. Nálepka se stejně smyje.

Další odpovědi
dudu

No vidíš, alespoň uslyšíš teplé lidské slovo. Ve zdejších marketech jsou automaty, které ti některé lahve nevezmou a šmytec. Na viditelném místě však obchody mají o vykupovaných lahvích vyvěšenu informační tabuli i s jejich vyobrazením.

brillant

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Výkup_lahví