Tyna88

Existuje nejaky zakon nebo narizeni vztahujici se k nutnosti zavedeni elektriny v miste bydliste, kde ziji i deti?

Slysela jsem neco o tom, ze kdybych se rozhodla zit bez elektriny, pak to jde, pokud jen neziji trvale v takovem bydlisti deti.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Zákon a ni nařízení v tomto smyslu neexistuje.

Myslím si, že pokud by se sociálce nepodařilo prokázat, že je stav bez elektřiny pro děti nevhodný, pak by vám je ani nemohla odebrat. Tam jde spíš o to, že tito lidé se vyhýbají ostatním a přestanou posílat děti do školy a úplně je izolují od civilizace, což pro dítě prospěšné určitě není.
Pokud by se člověk rozhodl žít alternativně (bez elektřiny), tak nic protizákonného nepáchá. To by je sociálka musela odebrat i neplatičům, kteří mají el. odpojenou.

Další odpovědi
marci1

Také o tomto nevím, ale sociálka by stav bez elektřiny v bytě, kde žijí děti pravděpodobně posuzovala jako nevyhovující bytové podmínky (pro děti).
Doplňuji:
http://www.san­cedetem.cz/cs/hle­dam-pomoc/rodina-v-problemove-situaci/tiziva-socialni-situace/nevyho­vujici-bytove-podminky.shtml

anonym

Nic takového jsem ještě neslyšel…
Jaký je zdroj této informace?

mosoj

Nech si odpojit elektřinu žij bez ní. Na to nepotřebuješ zákon.
Doplňuji:
To si myslíte že v republice nejsou usedlosti bez elektřiny. A bydlí tam klidně i rodiny s dětmi.

Dochy

Také se domnívám, že žádné nařízení ohledně elektřiny není. Ale pokud se k vám dostane na kontrolu někdo od sociálky, tak co je bude zajímat ohledně životních podmínek:
zda je jakžtakž uklizeno
zda máte v bytě běžné vybavení, jako lednici, televizi, vařič, pračku…
jaká je velikost bytu a kolik členů domácnosti. Co s těmito informacemi udělají a jak je vyhodnotí je ve hvězdách. Je to jen část z informací pro jakékoli řízení. Jaké mají směrnice netuším.