bolak

Existuje nějaký výraz pro otázku, která už je sama o sobě odpovědí?

Nejlepší odpověď
annas

Mohly by to být tzv. zaobalené otázky – mají formu odpovědi, partner je však vnímá jako otázky.

Tato otázka zmírňuje tlak na odpověď, netážeme se přímo, může odstartovat kompromisní jednání. „Zatím neznám Váš názor, ale já bych si to dokázal představit, že bychom mohli vyjednávat o řešení tohoto problému společně.“

Učebnice stylistiky.

Řečnická otázka je otázka, která nevyžaduje odpověď a na níž odpověď nikdo neočekává.
Užívají ji řečníci (politici, učitelé). Zpravidla ji položí a hned si na ni sami odpoví. Jde spíš o takové zvolání.

Když si sám řečník odpoví = řečnická odpověď.

Další odpovědi
manon

Řečnická otázka?
Doplňuji:
Damianina otázka. Zavedla bych to jako terminus technicus :)

Damiana

Králíkárna. Alespoň tady určitě.:-)

elvan

tautologie

bolak

manka: řečnická otázka je něco jinýho :)

manon

bolku, to nepsala manka, to já :)

bolak

tak, a už sme zaškatulkovaný > http://img.pic­tureup.cz/20112012­/c3c20c5428ac9eb0a527e85­b7539918757a04ab6­.png :)

Damiana

Konečně krásná dvojice! A už se mi neplete Lolek a Rumcajs…

manon

Damiana: Tobě se pletli? Lolek je přece ten, co bydlí s bolkem :) a Rumcajs je ten od manky – takový ten jakodrsňák :)

briketka10

to je boží co ten bolak nevymyslí :)

manon

briketka10: Jojo, pobavil :)

manon

bolak: Sluší nám to :)

manon

Sluší JIM to :D

anonym

vy dva by jste se k sobe i hodili !
dohazovacka -iv-

na Vanoce by jste si kupovali navzajem kalkulacky …

manon

  • iv-II. Když on je bolek skrblík, já myslím, že by mne odbil počítadlem :) ( a to by mi na něm ještě počítal, kolik mu dlužím za palce – vidělas na jeho profilu, kolik si účtuje ? :D

manon

*asi spíš odbyl :D

anonym

manon, kdyby jste se neopravila, tak ja se toho ani nevsimla ! :)

manon

:) Jenže já si všimla a představila si, jak mne odbíjí počítadlem jako tenisovou raketou někam hoodně daleko :)

anonym

:) jojo , videla .. ale na me nema : ja jedu v eurech !