foghat0

Existuje nějaký termín pro disciplínu, která se zaměřuje na stavební vývoj měst?

Především mapování historického stavebního vývoje měst. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Urbanismus a architektura
Urbanismus je tzv. architekturou měst, která se zabývá tvorbou regulace vývoje měst, venkovského osídlení a krajiny. Pomocí regulačních podmínek usiluje o optimální vývoj sídelních struktur, harmonické uspořádání území.

Architektura se zabývá samotnou stavbou – architektonickým prostorem, kde dochází ke spojení estetické a stavební znalosti.

Víc v odkazu
http://www.pre­rov.eu/cs/magis­trat/rozvoj-mesta/urbanismus-a-architektura/

Další odpovědi
anonym

Urbanismus, urbanistika…
😉