Littl3

Existuje nějaký pes nebo kočka vhodná pro alergiky na srst ?

Nechci bez srsti…

Nejlepší odpověď
anonym

Psi i kočky jsou nositelé velmi silných alergenů. Nejedná jen o problém se srstí, ale i se slinami, kožními šupinkami atd. Některému alergikovi badí i bezsrstá plemena a naopak některým alergikům nevadí plemena s určitým typem srsti.
Nejlepší by bylo zjistít přesně jakým typem alergie trpíš a potom se dohodnout
s majiteli určitých plemen a při návštěvě u něj doma si vyzkoušet tvoji reakci. Teprve potom je možné uvažovat o pořízení domácího miláčka.
Někdy postačí užívat antihistaminika a dodržovat určitá opatření v chodu domácnosti a k problémům nedochází.
http://www.ha­fici.cz/clanky/os­tatni-clanky-12/co-delat-kdyz-mam-alergii-na-psi-srst-4868/
Pokud si zadáš „alergie na psa“ vyjede ti mnoho odkazů i zkušeností podobně postižených lidiček.
Doporučila bych se podívat i zde: www.fauna.cz kde lze vyhledat mnoho rad nebo se přímo zeptat v anonymním nebo autorském (kde je třeba se zaregistrovat a přihlásit pod nickem) chatu.
Přeji hodně zdaru!

Doplňuji:
Tento odkaz je lepší:
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/detail/1401702/p­es-ptro-alergika

Další odpovědi
www

Zeptej se lékaře, zda ti vadí fyzická srst, nebo odér těchto zvířat a snad se něco najde.
V případě druhém asi nic ☹

mojitek

tak v tom případě neexistuje,bohužel

anonym

No jeden by byl (Pes Naháč) ale když tady píšeš že bez srsti… tak to nevím, ale myslím si že bohužel není nic takového. Teď mě tak ale napadlo, moje kamarádka má také alergii na srst a má psa, bohužel jsem zapoměla jak vypadá, ale podobá se labradorovi, má krátkou srst a hodně často ho koupou.

marci1

Bohužel neexistuje, ale v případě, že je to nezbytné, tak lékaři doporučují psí rasy, které se často koupou.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/alergo­logicka-poradna-dr-nouzy-dml-/poradna.asp?p=nou­za&t=631&stra­na=2

anonym

Ano, existuje – dřevěná, plastová atd. Jako živé zvíře ne. Můžeš uvažovat o rybičkách, želvě apod.

Bedy

Vybírejte hrubosrstá plemena, pro alergika je základem dobré léčby, podle mého názoru, kontakt s tím alergenem. Vím, že mě lékaři budou pranýřovat, ale mám s tím osobní dobré zkušenosti, stejně jako můj známý léčitel, který mi to doporučil. Nemusím jíst žádné xyzaly a podobné, co mají akorát samé vedlejší účinky, doporučuju jít přírodní cestou. Samozřejmě alergie je věc složitá, každý to máme asi trochu jinak, přesto níže psaný text doporučím přečíst a trošku se nad tím zamyslet.

Na jeho doporučení je dobré pravidelně brát betaglukany, dá se to sehnat v lékárně, je to pro posílení imunity, čištění organismu.
Dále jsou dobrá probiotika – opět pro podporu imunity. Pokud totiž v těch střevech je rovnováha těchto bakterií, právě může docházet k likvidaci různých škodlivých látek, ale i alergenů.

K tomu je dobrý na podporu Psylium husks (jitrocel indický), dá se opět sehnat v lékárně, ten pročišťuje trávicí trakt, tímpádem podporuej tu imunitu střev a vlastně tím pomáhá i celému organismu.

Dále je dobré jíst hodně ovoce a zeleniny – ne teda exotické jako mango apod. ale třeba jablka, ta jsou výborná na vyčištění organismu, navíc šťáva z jablek nebo prostě jablka samotná jsou dobrá proti virům, proto třeba minimálně každý den jedno jablko si dát je zdravé. No to ovoce a zeleninu hlavně je nutné jíst kvůli vitamínu C, ten snad blíže popisovat nemusím.
Na podporu je dobrý i vápník a hořčík.

vlk samotař

http://peruansky-nahac.hafici.cz/ Existuje.
Doplňuji:
http://www.dog­town.cz/blog/psi-pro-alergiky/

honza19hk

existuje ,ale v trošku jiném stavu tzn. na talíři ! Kočka není zas tak špatná.

gejby

Ano existuje. Kočička rasy Devon rex je vhodná pro alergiky, nelíná a je to šílený mazel. Kamarádka je alergička a má ji doma a je naprosto v pohodě. My si pořídili kocourka a vřele doporučuji. Přečti si o této rase na netu.