bolak

Existuje nějaký mechanický stahovadlo na tkaničky, do kterých by se daly ty dva konce, pak by se to zacvaklo a bylo by?

Něco aby se nerozvazovaly, hlavně ty tlustý válečkovitý, co po sobě kloužou.

Odpovědi
ponovotny

řekl bych, že kdyby se ti ta myšlenka podařila dotáhnout tak by ses mohl zařadit hned vedle vynálezce lodního šroubu nebo ruchadla ;). Určitě už by to rád někdo dělal, ale problémů je několik.

  • potřebuješ stahovat obě tkaničky – tak by asi takové udělátko mohlo být jen na jazyku
  • asi by šel vymyslet způsob jak do nějakého mechanismu vkládat tkaničky, aby se to pak lehko dalo zamkonut, ale musí to jít stejně dobře odemknout

možná už někdo nějaké pokusy tímhle směrem udělal, ale zatím vždycky přišli na to, že pokud nějaký mechanismus tak je lepší vykašlat se na tkaničky a jít do přesky ;)

anonym

Copak, překáží ti břicho při zavazování?! 🙂

Jamal1

Podívejte se na http://www.vychy­tavkydobot.cz/ – myslím, že je to dobrá věc s tím, že tkaničky si už nemusíte strkat do bot a ani nehrozí, že se Vám bota vyzuje.

bolak

ponovotny: já myslím že to není zas takovej moc „vynález“ :) spíš prostě jestli se dá sehnat nějaká pevná klipsna, do který by se to uchytilo, a drželo to.. a povolovat aby se to dalo taky nějak jednoduše, na principu jako funguje zavírací špendlík nebo karabina na klíče..

dal bych tomu pracovní název: " krokodýl"

ták, všechno důležitýho už jsem za vás oddřel já, a teď už zbejvá jen ta jednoduchá část, vymyslet to a sestrojit :)

ponovotny

krokodýl prej ;) nač ta falešná skromnost? ;) sám už teď cítíš jaké to bude až budou mín všichni na botech boláky ;)

ponovotny

mě napadlo, že možná by bylo nejlepší nějaké mechanické zámečky místo horních dírek- aby se zamknuli tím že tam tu tkaničku vtlačíš a odemknuli nějakým tlačítkem. Nesmělo by to být ale poruchový to by byla pruda.

bolak

a nebo hydraulický brzdy..

bolak

né, to sem přehnal :) ale prej existujou obojky pro psy, který povoluješ a nebo zasekáváš pomocí stisku tlačítka, tak to by mohl bejt ten samej princip, ale to jsem vážně jen slyšel a zní to až příliš dobře a zároveň neuvěřitelně, takže nejspíš je to jen nějakej vynález budoucnosti, z nějakýho šílenýho scifi filmu…

ponovotny

u toho obojku nepotřebuješ ten volný konec do zámečku zastrkovat moc často a navíc u tkaničky která může přijít o koncovku a začít se třepit to bude asi vyloženě problém ;) Bude to chtít nějaký zámeček co je v odemčené poloze úplně otevřený a zamkne se ve chvíli, kdy kolem něj obtočíš tkaničku (něco jako když přitahuješ loď kolem pacholete) ;) a z vrchu by to pak mělo knoflík, kterým bys to odemknul ;)

bolak

a nebó.. svázat ty tkaničky napevno na čtyry uzle, zakáknout lepidlem, vobmotat izolepou, a nohu tam strkat jinudy..

ponovotny

k tomu už došli určitě všichni kdo nad tím přemýšleli ;) , trochu jsem doufal, že půjdeš dál ;) nebo možná jsem si jen začal představovat, že si půjdu koupit boty s bolákama ;)