Kelt

Existuje nějaký literární nebo filmový hrdina pro všechny?

Vyskytuje se v literatuře nějaká postava, která by byla vyhovující všem, která nemá nepřátele mezi čtenáři? Pokud se vyskytuje i ve filmové podobě, můžete uvést i tuto. Tak děkuji za náměty. Není to úkol, jen oživení zašlých školních vzpomínek.

Nejlepší odpověď
annas

Třeba Richard Gere a kouzelná Julia Roberts – Pretty Women.
R. Hrušínský, doktor ve Vesničce mé střediskové, Dobrý voják Švejk
J. Kodet – Pelíšky
Je jich mnohem víc, jen z toho, co se v poslední době opakovalo.

V literatuře asi nebude zřejmě hrdina „pro všechny“, záleží na oblibě žánru. Spíš bych uvedla známé postavy.

Možná Robinson Crusoe, Hrabě Monte Christo, Hercule Poirot,.Mirek Dušín, Romeo a Julie atd.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že třeba Krteček. Neznám nikoho, kdo by proti němu měl nějaké silné výhrady. A je i zfilmován.

marci1

Obávám se, že taková postava neexistuje. Např. jako Dr. Jekyll a pan Hyde. Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. 🙂

Kepler

Je jich hodně, jen tak namátkou: Wilhem Tell, kapitán Nemo, Robin Hood, antičtí hrdinové, bohové a myslitelé, kačer Donald…

Šidlo

nie

a áno, preberali sme to na vš že nie, nejestvuje…psycho­logicky aj sociologicky nemožné.....resp. ešte sa nenašiel spôsob, ako takého napísať

tak, ako nejestvuje ,,reálny hrdina" ktorého by mali radi všetci

anonym

Možná Čapajev, kdo ví.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/197725-capajev/komentare/

Mc Merkurion

… pěkná princezna

ivzez

Filmový ani literární hrdina pro všechny podle mne neexistuje.
___

Já a řada mých známých „nemusíme ty prvoplánové hrdiny“ a Švejka přímo nesnáším, nedokázala jsem ho přečíst ani se podívat na film (i pár známých,
ale těch už je méně, než u „prvoplánových“).

Z literárních postav by snad mohli mít šanci Malý princ nebo Saturnin,
ještě jsem se nesetkala s nikým, komu by vadili, ale zas to nejsou hrdinové…