Reezo

Existuje nějaký limit v přibližování předmětů?

Zajímá mě, jestli je limit pro zvětšování věcí?

Např: Vezmu-li to z opačného hlediska a furt by jsme oddalovali od naší planety, tak uvidíme sluneční soustavu, pak mléčnou dráhu a poté několik miliard galaxií. Pokud budeme furt oddalovat tak z galaxií se časem stanou obrovské bílé koule (podobný slunci)

Zajímá mě tedy, kdyby jsme furt přibližovali co by jsme pak viděli?
jelikož atom není nejmenší a menší než atom je oficiálně tajemný meson označen X(3872) teoreticky může být ještě menší částice a potom ještě menší.
Temná hmota dokáže třeba projít pevnými předměty.

Odpovědi
cochee

Limitem je vlnová délka záření, které by mělo objekt zobrazit a pak možnost transformovat nějakým způsobem toto záření na oblast viditelného světla.