Lukkee

Existuje nějaký legislativní požadavek na zdravotnické zajištění hromadných akcí?

(koncerty, zábavy, , sportovní akce) Na netu nemohu nic dohledat. Všude se ohánějí zákonnou povinností zajistit zdravotníka a přitom nic takového není k nalezení.
Doplňuji:
Otázkou myslím právní úpravu pro povinnosti organizátora (zajištění zdravotního dozoru). Ne policie a IZS. Jediné co jsem nalezl je, že se organizátor musí řídit vyhláškou města. Ale co když se akce koná v obci bez vyhlášky toto upravující se nikde neřeší.

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&frm=1&s­ource=web&cd=4­&ved=0CEEQFjAD&ur­l=http%3A%2F%2Fwww­.mvcr.cz%2Fsou­bor%2F11-stc-06cztec-list-obce-a-obecni-policie-1-pdf.aspx&ei=iM­pdUrSvKKfO0QWll4­DAAQ&usg=AFQjCNHNw8q_VB­Juk0lgGwTF3cCshEc­pcQ&sig2=CH4tF5JOV5RhO0y­T0HI6sQ&bvm=bv­.54176721,d.d2k
Doplňuji:
Vždyť je to pokyn Ministerstva Vnitra. Je tam všechno !!!

Viz.
Posouzení, zda mají být na místě zdravotničtí záchranáři resp. dobrovolníci poskytující první
pomoc, spadá především na město (obec), které má při jednáních s pořadateli shromáždění možnost
vyvinout na ně tlak, aby si zajistili poskytování první pomoci popř. poskytnutí zdravotnické záchranné
služby.
Potřebu přítomnosti (spíše výjimečné) sil a prostředků HZS ČR neposuzuje obec, ale předem ..................