bolak

Existuje nějaký jednoslovný výraz pro osobu, která je opakem chlubivého, egoistického a egocentrického člověka?

Nejlepší odpověď
annas

dobročinnost, nesobeckost, nezištnost, altruismus (i když ten někdy sleduje i vlastní prospěch)

Další odpovědi
anonym

Lidumil, dobrodinec, filantrop, humanista, dobroděj

Deli

skromný

Fyzik

Opakem egoisty je altruista

manon

Vše jedním slovem nevím. Ale byl by to SYMPAŤÁK :)
Doplňuji:
Nejblíž (pocitově) je u mne člověk laskavý. Není to sice asi to, co má být pro Tebe správnou odpovědí, ale tyhle lidi si taky vážím.

muflix

naivni clovek, kazdy ma ego a kazdy ma jinou hladinu jeho uspokojeni.. dulezity je jen aby takovy clovek sve velke ego neuprednostnoval pred dalsi hodnoty.. proto si myslim ze egoistickej egocentrickej clovek muze byt klidne vsechny uzasnosti co tu lidi pisou. i skromnej.. jak se rika chtej hodne, spokoj se s malem
Doplňuji:
navic altruismus.. clovek dela vzdy i dobrotinosti pro svuj vstni dobrej pocit.. a to neni nic za co by se mel altruista stydet ale neco jako nezistnost podle me neexistuje

bolak

ani jedno ze slov které tu padly zatím plně nevystihuje to co hledám já :) bohužel, takže zkoušejte dál…

ale abyste se na mě nezlobili, tak vám všem dám palce z lítosti.

bolak

antonyma k jednotlivým slovům si umím najít sám :), potřebuju opak od člověka jehož osobnosti zahrnuje všechny tři uvedený pojmy, pokud takovej výraz vůbec existuje

Deli: „skromný“ nevystihuje přesně to co hledám :), vymysli něco lepšího dulo

anonym

tak zase… ja ,,,, zde – s nejnizsim iq jsem vam na to musela prijit !
Takovemu cloveku se jednim slovem rika :
neexistujici

Deli

Bolaku, tak to se omlouvám, zřejmě mi mozek zastřený vlastním těhotenstvím nepracuje na plné obrátky 🙂

bolak

ježiši dyť na to těhotenství už ses vymlouvala posledně, a to už je snad skoro rok nebo kolik, nemáš to už nějaký chronický?

anonym

deli, vy to mate alespon na co svest – ze mate mozek zastreny tehotenstvim .. , ale co ja ? :)

  • iv-