Avatar uživatele
bolak

Existuje nějaký jednoslovný výraz pro osobu, která je opakem chlubivého, egoistického a egocentrického člověka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, johana 56, anonym před 4218 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

dobročinnost, nesobeckost, nezištnost, altruismus (i když ten někdy sleduje i vlastní prospěch)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Lidumil, dobrodinec, filantrop, humanista, dobroděj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

skromný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fyzik

Opakem egoisty je altruista

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Vše jedním slovem nevím. Ale byl by to SYMPAŤÁK :)
Doplňuji:
Nejblíž (pocitově) je u mne člověk laskavý. Není to sice asi to, co má být pro Tebe správnou odpovědí, ale tyhle lidi si taky vážím.

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
muflix

naivni clovek, kazdy ma ego a kazdy ma jinou hladinu jeho uspokojeni.. dulezity je jen aby takovy clovek sve velke ego neuprednostnoval pred dalsi hodnoty.. proto si myslim ze egoistickej egocentrickej clovek muze byt klidne vsechny uzasnosti co tu lidi pisou. i skromnej.. jak se rika chtej hodne, spokoj se s malem
Doplňuji:
navic altruismus.. clovek dela vzdy i dobrotinosti pro svuj vstni dobrej pocit.. a to neni nic za co by se mel altruista stydet ale neco jako nezistnost podle me neexistuje

Upravil/a: muflix

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ani jedno ze slov které tu padly zatím plně nevystihuje to co hledám já :) bohužel, takže zkoušejte dál…

ale abyste se na mě nezlobili, tak vám všem dám palce z lítosti.

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

antonyma k jednotlivým slovům si umím najít sám :), potřebuju opak od člověka jehož osobnosti zahrnuje všechny tři uvedený pojmy, pokud takovej výraz vůbec existuje

Deli: „skromný“ nevystihuje přesně to co hledám :), vymysli něco lepšího dulo

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

tak zase… ja ,,,, zde – s nejnizsim iq jsem vam na to musela prijit !
Takovemu cloveku se jednim slovem rika :
neexistujici

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Deli

Bolaku, tak to se omlouvám, zřejmě mi mozek zastřený vlastním těhotenstvím nepracuje na plné obrátky 🙂

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

ježiši dyť na to těhotenství už ses vymlouvala posledně, a to už je snad skoro rok nebo kolik, nemáš to už nějaký chronický?

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

deli, vy to mate alespon na co svest – ze mate mozek zastreny tehotenstvim .. , ale co ja ? :)

  • iv-

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek