Fyzik

Existuje nějaký astrofotografic­ký/meteorologic­ký zpravodajský web?

Upřesním – web nebo FB stránka, kde se nacházejí informace jako „dnes večer bude vidět“ nebo „právě sledujte“:

aurory,
konjunkce Měsíce,
sluneční skvrny,
komety,
meteory,
noční svítící oblaka,
perleťová oblaka, atd.

Chci si pořídit teleskop, ale nevím, kdy co sledovat, kromě souhvězdí.

Nejlepší odpověď
Kepler

Je toho víc, třeba http://www.as­tro.cz/na-obloze.html Z toho co jsi vyjmenoval, vč. souhvězdí, prakticky nelze sledovat dalekohledem. Na to mají příliš úzký záběr. Nevím jaký přístroj si chceš pořídit, ale nejspíš bude vhodný jen na pozorování dvojhvězd, hvězdokup, nejjasnějších mlhovin a galaxií, Měsíce, planet a jejich měsíců. K tomu je ovšem nutno znát jejich polohu, mít vhodnou montáž, aby ti objekt hned neufrnknul ze zorného pole. Dalekohled je vhodný jen na sledování relativně malých objektů, na Slunce bys potřeboval speciální filtr před objektivem, abys nepřišel o zrak. Na meteorologické jevy zapomeň.