Existuje nějaká vyhláška, která by v případě pochybnosti o kvalitě pneumatik zakazovala pneuservisu přezutí?

Nejlepší odpověď
anonym

Snad existuje,možná ne,ale myslím,že rozhodnutí v pneuservisu je správné,pokud jsou si vědomi,že pneumatiky nejsou vhodné.

Další odpovědi
dědapetr

Podle toho jak jezdím do pneuservisu tak jen upozorňují na to že již nejsou vhodné na přezutí z důvodu špatné kvality a nebo sjetý vzorek a na Vás je jak se rozhodnete riskovat oni jsou jen služba zákazníkům.Ale slyšel jsem že i odmítli přezout.

fablen

myslím že ne – za kvalitu pneumatik odpovídá řidič a pokud bude servisem upozorněn na nevhodnost a přesto bude trvat na přezutí, měli by mu je přehodit.
Servis zaplatit dostane a pokutu bude platit řidič.

mosoj

Odpovím také otázkou. Který automechanik vám namontuje na auto na př. vadné řízení o kterém ví, že není v pořádku a kdykoliv může způsobit havárii a ještě vám na to dá doklad. To udělá jen blázen nebo sebevrah.
On by se na to nějaký paragraf určitě našel.
A potom chudák automechanik.