Avatar uživatele
JájsemRaibek

Existuje nějaká studie nebo alespoň hrubý odhad, o kolik metrů by klesla hladina moří a oceánů?

kdyby se ze dna vylovilo vše, co tam kdy člověk nechal. Myslím tím i vraky lodí, odpady a další svinstva.
Myslíte, že by to bylo hodně nebo málo o kolik by klesla hladina?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? SteimlX, gagaga, anonym, zzzlatokopka před 3363 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Spíš bych to viděla někde jinde. Když roztál 3 km tlustý ledovec před 14 000 lety, který tlačil na zemskou kůru, tak se potom začala pevnina pomalu zvedat, takže se po několik tisíc let dalo jít z Norska do Anglie pěšky. Ale to, co uvádíš je z vědeckého (a mojeho) hlediska fakt nesmysl :DDD
Doplňuji:
Ta otázka mi připomíná úvahu o neustálém zvětšování planety tím, že každý rok opadají listy ze stromů :DDD►fakt super:DDD

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

tak ta hladina by klesla asi tak, jako když si vytáhneš z plný vany svou kačenku ..vždyť kolik toho vychrlej podmořský sopky a s hladinou to ani nehne ;o

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Pokud bychom znali objem všeho svinstva, co lidstvo naházelo do moře, byl by výpočet velice jednoduchý.

Dle Wikipedie je povrch oceánů celkem 361 126 222 km čtverečních. Kdyby se snížila hladina o 1 cm, představovalo by to objem 3611 km krychlových, což odpovídá krychli o hraně dlouhé 15,34 km, čili skoro dvakrát vyšší než Mt. Everest.

(Připouštím, že jsem možná někde udělal chybu v desetinné čárce, proto mě můžete směle opravit)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hyp­sometrie
Doplňuji:
(studie)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek