Josef 2000

Existuje nějaká střední škola, která se specializuje na historii?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

ne

Troufnu si tvrdit s takřka 100% jistotou, že taková škola u nás opravdu neexistuje. Ale spíš než gympl bych ti doporučila nějakou odbornou školu humanitního zaměření, třeba se zaměřením na knihy (resp. knihovnictví a knižní kulturu obecně). Např. tady http://www.sskk­.cz/article.php?cid=16&­id=14 máš v každým ročníku 2 hodiny dějepisu týdně, což je zhruba tak stejně jako na většině (i prestižních) gymnázií. Narozdíl od gymplu ti ale odborná škola dává aspoň jakous-takous šanci na uplatnění v případě, kdyby ti vejška náhodou nevyšla. 😉

Další odpovědi
gecco

ne

Doporučuju gympl a pak studium historie na FF (filosofická fakulta).

Elfka Andy

ne

Ne, hledala jsem nějakou a vím že je jenom v praze nějaká na středověkou literaturu nebo tak :/ Fakt tady není :/ V cizích zemích jo, ale tady ne :D