bolak

Existuje nějaká škola, kde by přijímali žáky na základě výše inteligenčního kvocientu?

Že by místo testů z vědomostí získaných na základní škole, jim rozdali na přijímačkách klasický test inteligence, a ten kdo by měl víc jak 160 bodů by byl přijat?

Nejlepší odpověď
petra15

To je zatim hudba budoucnosti,ale nekdy to bude muset prijit,vzdyt uz jen komunisti zanikli proto,ze na skoly chodili jen jejich deti…,ale spis existuji skoly,ktere se zabyvaji nizkym IQ…

Další odpovědi
briketka10

škola ne, ale na základě psychotestů
se přijímaji pracovníci dle pohovorů do
práce..

anonym

Střední? – ne – a domnívám se, že ani nikdy nebude – základní vzdělání je příliš neúplné (omezené) k následnému rozvíjení byť i vynikajícího intelektu.
VŠ? – jak si VŠ ´postaví´ přijímačky, takové je má – tedy např. přijímačky z matematiky jsou primárně založeny na logice. Ovšem nejde jen o čisté IQ – a jeho realistické stanovení také není otázkou jednoho testu…
😉

arygnoc

inteligencia a vzdelanie sú dve rôzne veci.

pre štúdium sú dôležité vedomosti.

je pravda, že inteligentný jedinec dokáže tieto vedomosti vstrebávať afektívnejšie, po dohode na tej ktorej škole je možné ročník „preskočiť“ či urýchliť jeho absolvovanie (osobný štúdijný plán) po vykonaní nejakých vyrovnávacích skúšok.

vzdelanie je vec, ktorá by mala byť prístupná všetkým bez ohľadu na sociálne postavenie či inteligenciu.
preto sa správne na školy prijíma podľa vedomostí a nie podľa dispozícií (sociálnych, inteligenčných) – ak opomenieme „tlačenky“ a prijímanie bez skúšok (aby sa naplnil ročník a škola dostala dotácie z ministerstva).

Andre5000

Myslím si, že bohužel ne.

Lamalam

Vysoké IQ nemusí nutně znamenat, že jeho nositel bude dobrým studentem.

arygnoc

možno i afektívnejšie, ale mal som na mysli efektívnejšie.