Neonka

Existuje nějaká rostlina, která by mi doma i v lednu vykvetla ?

Doplňuji:
Hanulko, přijedu si k vám natrhat ! 🙂

Nejlepší odpověď
bohunka1

Mě doma kvetou dvě, jedna je kalanchoe a ta druhá nevím. Oni mě ty kytky kvetou jak se jim chce:)

Další odpovědi
anonym

Klivie kvete od ledna do dubna,mini růže,nebo rododendron ten kvete od ledna do srpna

hanulka11

Mě kvetou ibišky, bramboříky, fialky

http://img.na­dapenny.com/t20/110­20/nadap134347405­390237.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/110­20/nadap134521905­440237.jpg
http://img.na­dapenny.com/t20/110­20/nadap134558796­980230.jpg
Doplňuji:
kvetou celý rok mám víc druhů je to radost

Radak

Tak co se tu ještě nejmenovalo: hvězdník, orchideje – nejčastěji phalenopsis, venku je to vilín – hamamamelis. Na čemeřici je ještě brzo, ale bude to tady cobydup, ty první poslové jara.

Miroslavst

A co třeba prvosenka?
Jo a taky blbost ta kvete furt, ale to vlastně není rostlina :D

Terryle

Jo, mamka má v okně (mezi dvěma sklama, takže tam teď v zimě určitě občas přešel mrazem) brambořík a kvete jako vzteklej. Už prý snad od října.
Já mám kolopejku (kalanchoe), ta kvetla celej podzim a teď asi zimuje nebo je ještě v šoku po dlouhým transportu a přesazení :) Má jedno poupě, který už týden dělá drahoty, jestli vykvést nebo ne, což teda u takovéhle kytky za kvetení nepovažuju. Takže na kalanchoe nespolíhat :)

anonym

Ano. Jsou takové co kvetou po celý rok i venku.

GM

Už od prosince mi kvetou hvězdníky – červený, růžový, růžový plnokvětý, červenobíle proužkovaný. A taky už podruhé kvetou vánoční kaktusy.

anonym

Mě kvetou Aloe variegata. Ty potvory celé léto nic a jak je zazimuji, tak hned nasadí na květ.

Pantata

Vánoční kaktus?