annas

Existuje nějaká rada?

V lednu loňského roku jsem známé půjčila Kč 3.000 nebo 5.000 (nevím přesně) s tím, že je do konce ledna vrátí. Po mnoha urgencích peníze přinesla v červenci. Asi za měsíc přišla znova žádat o půjčku 10.000 Kč. Odmítla jsem. Jenže už téměř rok buď na mě čeká ve městě, nebo zvoní na branku a žadoní. Když neotevřu, přijde znova, hází kamínky do oken, takže nakonec vylezu a odpovím, že jí víc nechci vidět. Dnes přišla dvakrát. Když jsem šla do Billy, potkala jsem známou. Ptala se, zda mě nenavštívila pí xxx. Ona jí rovněž vyhodila. Dotyčná chodí dům od domu, škemrá, vymlouvá se, že nemá na zaplacení elektřiny, plynu, telefonu (odpojili ji jako neplatiče). Někdo se slituje. Její dluhy dosáhly výše asi 200.000 Kč. Nouzí by trpět neměla, je vdova, bere starobní i vdovský důchod, má malý obchod (zajišťuje služby) v domě, v němž bydlí Rómové. V jejich společnosti bývá viděna u automatů…, penízky mizí.
Doplňuji:
Děkuji Vám všem za názor. Byla jsem rozladěná, takže aspoň jsem si trochu zlepšila náladu.

Quentosi, nepochopila jsem, co jste svými slovy chtěl říct?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Tak to tak vypadá, že si ze známé udělali bratři cikáni „křena“. Zažil jsem to několikrát ve škole, kdy si ti šmejdi vyhlédli někoho slabého a pak ho vydírali a o všechno obírali. Díky mým fyzickým dispozicím jsem naštěstí mohl občas spolužákům proti té verbeži pomoci.
Pokud ale nemá známá nikde zastání (sousedé, příbuzní, známí,..), tak se holka veze z kopce … a pěkně fofrem!
Nezkoušeli jste od ní něco podrobností vyzvědět?
Pokud mám pravdu, tak by možná pomohlo se se známou spojit a přesvědčit jí k obraně (pokud ovšem bude sama svolná). Při tom „zajišťování služeb“ asi také může známá být vydírána nebo zastrašována, anebo to může být naopak a známá si chce finančním sponzoringem koupit přízeň alespoň tech cikánů.
Vše co mne napadlo ze životních zkušeností jsem napsal, do problému nevidím, tak jen spekuluji … je to na vás, jak to se známou myslíte, co se možná aktuálně dozvíte a zda je nějaká možnost, či snaha pomoci.

Ze zatím uveřejněných reakcí je vidět, jak je jednoduché někoho odsoudit. Někdy to bývá úplně jinak, než se na první pohled zdá.
Takže já nikoho neodsuzuji, pokud nevím konkrétní ověřené informace.
Doplňuji:
Jáááá umřu smíchy!
Bububu sežere tě čert…

Další odpovědi
karbo

Takového člověka se asi jen tak nezbavíte a policiie v tomhle nepomůže.Ale myslím si,že když odoláte a nepůjčíte,nebudete komunikovat,ta dotačná to časem vzdá sama.

Luss

Annas nenechte se vydirat a presvedcovat. Nic ji nepujcujte! Bohuzel, jak uz tady nekdo uvedl, myslim, ze jedina zbran je vase trpelivost. Snazte se ji vyhybat a kdyz se to nepovede, tak odmitnout. Za nejakou dobu to prestane zkouset, protoze ji bude jasne, ze z Vas nic nedostane.

quentos

rada…? Zde už, domnívám se, pomůže jedině psychiatr.

noen

Asi bych zašla na PČR nahlásit obtěžování ze strany dotyčné, popř. bych na ni podala trestní oznámení.

anonym

PANÍ ANNAS.TAKOVÝCHTO VYCHYTRALCŮ JE MNOHO.ŠKODA,ŽE NEMÁTE CVIČENÉHO PSA
KTERÝ BY JI TROCHU POCUCHAL NERVY. ALE TO,ŽE SE STÝKÁ S CIKÁNY TAK BY NA NI MĚLO PLATIT VŽDY KDYŽ VÁS BUDE OBTĚŽOVAT ABY JSTE JI DŮRAZNÉ ŘEKLA:JESTLI MI NEDÁŠ POKOJ ,SEŽERE TĚ TEN NEJČERNÉJŠÍ ČERT!!! ONI TITO LIDÉ JSOU VELMI POVĚRČIVÍ A DOOPRAVDY TO NA NÉ PLATÍ.NEBOJTE SE JÍ TO ŘÍCT,JINAK SE JÍ NEZBAVÍTE.---ZDRAVÍ VÁS ZAJ-PO
Doplňuji:
PANE BUMBESI,NESMĚJTE SE,NA TYTO LIDI TO SKUTEČNĚ PLATÍ.ONI HODNĚ SAMI PROKLÍNAJÍ(TO BYJSTE SE DIVIL)PRACOVALA JSEM JEDEN ČAS V ARMÁDĚ SPÁSY A TAK VÍM O ČEM MLUVÍM.JEDINÉ TAKOVÉTO VĚTY NA NĚ ZABÍRAJÍ,JINAK SE S NIMI NORMÁLNÉ NELZE DOMLUVIT,PO DOBRÉM NIKDY!!!!!!!
NENÍ TO VŮČI NIM ODSOUZENÍ,ALE ÚČINNÁ OBRANA.---ZAJ-PO

Zdroj: VLASTNÍ ZKUŠENOSTI

ten který je

To jste měla ještě štěstí že Vám ty peníze vrátila,ostatní věřitelé dopadli možná hůř.Ta paní bude mít v budoucnu možná co do činění s exekutorem nebo s policií.Kdyby chtěla mohla by předejít velkým problémům.Je to jen na ní.Já už bych jí nic nepůjčil.Mám také podobné zkušenosti a velké zklamání.

quentos

co je na tom k nechápání – Vám chování Vaší známé připadá normální? Mně už přijde spíše patologické.