Kelt

Existuje nějaká psaná literatura, která může čtenáři ublížit?

Papír snese všechno. Když budu číst cokoli, knihy, spisy atd, je vše nezávadné? Jde o informace, takže Bible, Mein Kampf atd, tajné informace apod. Nemyslím, že budu číst oznámenáí pro policii, že nějaký XY byl v určenou dobu na určeném místě a on to uslyší, že mi může ublížit. Ani nemyslím, že by mi četba mohla ublížit emocionálně. Spíše mám na mysli nějaké vyvolávání duchů, pokud toto budu číst, potichu nebo nahlas, zda mi to může ublížit? Nebo něco podobného? Děkuji.

Nejlepší odpověď
setapouch

Může ti z knihovny spadnout na hlavu.

Další odpovědi
gecco

Literatura – myslím beletrii, by měla ducha čtenáře povznášet, upoutávat…
Jeho mysl přivádět k představám, ke snění…
Ne – netuším, kam na ty nápady chodíš – čtení duchy nevyvolá (leda tak ty střevní – když se dlouho nehejbeš…).
___
Ale zkus malému děcku půjčit např. dílo velikého a uznávaného klasika – Oscara Wilda, Lady Fuckingham*)… A nebo, kdyžuž jsi ji zmínil, Bibli, Starý zákon…
😁
___
Ano – i literatira může ublížit…
___
*) když to čteš v MHD, baby okolostojící se docela lepěj´…
;-D

arygnoc

saxanin >lexikon kouzel<.
nemožno čítať nahlas.

;-Q

Putin

Úplně jsem si vzpomněl na tenhle skeč – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zd-PqyE_TS4 😁

Jinak taky když čteš zblízka nějakou knihu a zavřeš si tam nos, tak to občas i bolí ☹