Michal Kole

Existuje nějaká průkazka hmotné nouze občana ?

Fungovalo by to tak, že by občan s průkazkou zašel do obchodu, vzal by si koláč, ukázal by průkazku nejbližší prodavačce, a koláč by mohl zadarmo sníst.

Možná by to bylo administrativně pro stát jednodušší než dávat poukázky, které berou jen některé obchody či teď nově sociální karty, ale stejně nepůjde v reálném čase zjistit, zda si nekupujete alkohol a cigarety.

Nepůjde s nimi platit jen třeba v hernách.

A taky se mi moje řešení zdá diskrétnější. U koláčů nikdo nekouká že ukazuji něco prodavačce. U pokladny vidí 10 lidí ve frontě že vitahuji nějakou kartu a lidi s dobrým zrakem přes 3 pokladny dokonce rozeznají i logo banky 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

To i osvědčené staré „žebračenky“ měly promyšlenější metodiku.
Jakmile vybočíš ze své plavací tématiky, bývá to velice kontroverzní a diskutabilní (čteno eufemisticky = pitomé až nesmyslné).
Doplňuji:
Tvůj nářek zřejmě vyslyšel Drábek a zavádí S-kartu, viz odkaz:
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/269990-skartu-si-musi-na-uradech-prace-vyzvednout-milion-lidi.html

Další odpovědi
hanulka11

možná kdyby uplavali aspoň 5 bazénů dostali by koláč – co říkáš.,..ale jen tak rozdávat koláče- víš přeci, že nejsou bez práce

anonym

Michale, takové průkazky naštěstí neexistují.
Slyšela jsem ale, že snad se někteří poslanci „bijí“ o to, aby bylo uzákoněno, že zboží, které má krátkou dobu spotřeby bude bezplatně předáváno lidem v hmotné nouzi. No, snad někdo rozumný určí jak a komu se to vlastně bude předávat. Potom možná ty koláče, co by skončily v kontejneru, přece jenom poslouží správnému účelu.
No a teď vážně: Co to řešíte v poslední době za „problémy“?
Na Vaše otázky se většinou odpovídat dalo, ale začínám mít pocit, že jste stižen bolákovým syndromem. Nejste Vy dva nakonec domluveni? Tak to tady opravdu budeme úroveň odpovědí zvedat jen s velkými obtížemi.