hagvrit

Existuje nějaká promlčecí lhůta na křivou výpoveď? Předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,

promlčecí lhůta se zpravidla odráží od toho, kolik let odnětí svobody činí horní sazba uvedeného trestu.
Za křivou odpověd podle:

ust. § odst. 1 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, je trest odnětí svobody do 2 let
podle
ust. § odst. 2 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, je trest odnětí sovbody až do 3 let
a podle
ust. § odst. 3 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, je trest odnětí svobody až do 10 let.

V prvním případě je promlčecí lhůta tři léta ( ostatní trestné činy)
V druhém pět let (horní sazba nejméně 3 léta)
Ve třetím patnáct let. ( horní sazba nejméně 10 let )

Zůstávám s pozdravem.
Doplňuji:
§ 346