Avatar uživatele
Registrovaný

Existuje nějaká promlčecí lhůta na křivou výpoveď? Předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den,

promlčecí lhůta se zpravidla odráží od toho, kolik let odnětí svobody činí horní sazba uvedeného trestu.
Za křivou odpověd podle:

ust. § odst. 1 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, je trest odnětí svobody do 2 let
podle
ust. § odst. 2 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, je trest odnětí sovbody až do 3 let
a podle
ust. § odst. 3 zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, je trest odnětí svobody až do 10 let.

V prvním případě je promlčecí lhůta tři léta ( ostatní trestné činy)
V druhém pět let (horní sazba nejméně 3 léta)
Ve třetím patnáct let. ( horní sazba nejméně 10 let )

Zůstávám s pozdravem.
Doplňuji:
§ 346

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.