Avatar uživatele
bolak

Existuje nějaká ochrana na kabely proti hlodavcům, když chci chci pustit jednoho po bytě a nechci aby mi rozkousal byt?

Něco čím by se třeba potáhly (myslím ty kabely), nějakej superneprohry­zatelnej materiál nebo cojávim, prodává se něco takovýho?

Zajímavá 0 před 3685 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mata_CZ

Existují kryty na kabely:)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Buď plastové lišty (na zeď hranaté, či do koutů k podlaze se dělají i takové co vypadají jako podlahová lišta, či na zem nášlapné v profilu je to oblouk), nebo omotávací bužírku, nechá se koupit v různých rozměrech a je relativně levná, ale ne moc vzhledná. Potkana nezastaví, ale alespoň zbrzdí a okousaný kus lze vyměnit. např: http://www.sun­tech.cz/produk­t/71338-spiralova-buzirka-na-svazovani-kabelu-prumer-12mm-10m/

http://www.sho­pelektro.cz/u­lozny-material/listy-a-kanaly/listy-oble
http://www.sho­pelektro.cz/u­lozny-material/listy-a-kanaly/listy-podlahove-a-rohove

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
weronika

buď hlodavce vůbec nepouštět, nebo zamezit styku s dráty ( postavit bariéru, zakrýt dráty, …) nebo ho nepřetržitě sledovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

ideální je kulovnice a dobře mířit ať neustřelíš kabel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Jde použít čevený husi krk do zemně. Hlodavec by mněl mít dost tvrdého chleba ke kryzání nebo klasy suché kukuřice. Na něčem si musí obrušovat zoubky jinak mu přerostou.Nejlépe mu udělat dostatečně velké a vysoké terárium ať ti neběhá po pokoji. Pozor křeček se strašně rád usadí a hryzá v sedaci soupravě kamarádovi se tm jedna potvora zatoulala a když na to po čase přišel mněl jich tam dvacet.A sedačka byla uvnitř jak po zásahu granátem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Dochy: lišty asi ne, to by nešlo, a ta bužírka, myslíš že to vydrží? Já ho loni pustil ven jen na pár minut, a když jsem se vrátil, tak byly vyhozený pojistky, kabely vod lednice rozkousaný, kabely vod myčky rozkousaný, z bundy který ležela na zemi z kapsy byly vytažený sluchátka za 4 stovky, a z těch taky moc nezbylo. Jinak prodlužovačkám se naštěstí vyhnul… :)

mata_CZ: hoď nějakej odkaz, z jakýho je to materiálu?

před 3685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Potkan tu bužírku bez problémů rozkouše, ale než si dá druhej chod (kabel) chvíli mu to trvá. Navíc pokud překouše bužírku je tu jistá šance že se ty kusy srazí k sobě sami.. Rozhodně to není stoprocentní, ale zkušenost říká, že vám to dá pár dní. Pokud to zkontrolujete včas (než se pustí do kabelu) stačí nahryzané místo přetočit dalším kouskem pásky.

před 3685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

weronika: já ho ale nechci sledovat, máme každej svojí práci který se chceme věnovat..

zamezit styku nejde, drátů je moc a jsou všude…

před 3685 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

nebo nějakej náhubek na zuby

před 3685 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek