SpiderRoy

Existuje nějaká amatérská rally?

Zdravím, sehnal jsem si za pár kaček odhlášené auto ( Renault R19 ), do kterého chci vrazit ještě pár peněz a vžít se aspoň z části do rallyového jezdce. Chci se zeptat co ktomu potřebuju abych si mohl zajet amatérský rally závod. Potřebuju k tomu nějaké ty licence když to je pro amatéry? Chci zkrátka zajet tam kde se závod jede, zaplatím startovné, postavím se na startovní čáru a mohu jet. Pokud by jste věděli o některých amatérských závodech v Moravskoslezském kraji tak taky můžete napsat :). Děkuji
Doplňuji:
Hamon : Na to jsem se neptal

Odpovědi
HonzikPernik

No jasně, přímo v provozu, plnej kotel!! :))

Hamon

Goooooogle
Doplňuji:
Kdyby ses zeptal googlu, dostal bys deset stránek výpisu. Ale protože se zdá, že jsi buď líný nebo neschopný, vygooglím to za tebe: https://www.go­ogle.cz/search?q=a­materske+rally

Spokojený vašnosta?

honza19hk

jsou proč by nebyly,ale chce to umět řídit.I přesto že to je amaterská rylly ,rychlosti okoro 150–180km/h jsou poměrně běžné.ono totiž slovo amaterská nezmanená jen že to neumíš ale třeba že jedeš sám za sebe ,ne za nějaký tým.taky rally jezdím ovšem za tým a už několik let.
Chce to ale opravdu umět řídit a vědět např jak se zachovat při smyku atd.navíc si musíš sehnat navigátora a auto vyztužit ochranným rámem,bez něj tě tuším ani nepustí na start.

postcd

Ano, na googlu existují. tady citace „chce to nějaký kapitál, byť amatérské rally, kde se dá jet z vlastním vozem i bez rámu a stačí k tomu helmy, a do tisícovky za startovné“ ← tak to by asi bylo to co hledáš, mělo by stačit se jenom poptat, najít kontakty na té vygooglené stránce.
Doplňuji:
mě by bavilo spíš okruhové závodění na asfaltu, ale k tomu je potřeba asi závodní licence ta stojí asi 20K (viz google). Se závodní licencí můžeš jezdit vše kromě snad formule 3000 a F1