žolik

Existuje něco mezi nebem a zemí, napiš zkušenosti.

Nejlepší odpověď
vivatis2

ptactvo.

Další odpovědi
chudst

Beru-li, ze „zeme“ = puda/to, po cem chodime a „nebe“ = obloha, pak prostor mezi nimi je vyplnen smesici plynu.

A jestli mate na mysli to porekadlo „neco mezi nebem a zemi“ – neco, co neovlivni ani clovek, a nechce to ovlivnit ani ‚Buh‘, by se tam mohlo pocitat cokoli: pocasi, videni ducha, apod. :)

DDarent

Obloha nebo také nebe (knižně nebo básnicky firmament (z lat. firmamentum vzpěra, sloup) nebo nebeská klenba) je ta část zemské atmosféry nebo vesmíru, která je viditelná z povrchu Země (nebo jiné planety). Někdy se říká, že ptáci, a letadla létají na obloze. Přesnější definice je obtížná. Při denním světle je obloha světle modrá, což je důsledkem rozptylu slunečního světla v ní. Nad Zemí není žádný modrý objekt, který bychom viděli. Naopak v noci je obloha černá a posetá hvězdami.
Světle modrá barva oblohy je důsledek rozptylu slunečního světla. Za slunečného počasí je díky Rayleighova rozptylu tmavší v zenitu a světlejší na horizontu. Při východu a západu Slunce červená a oranžoví a v noci je černá. Během dne, pokud není zataženo, je na obloze vidět Slunce. V noci je pak možno na obloze spatřit hvězdy, planety a Měsíc. (Měsíc lze vidět často i ve dne. Některé hvězdy a planety pak za výjimečných podmínek také.) Při svítání a soumraku bývá vidět planeta Venuše, která se označuje poprvé jako Jitřenka, podruhé jako Večernice; někdy jsou vidět ranní nebo večerní červánky (Zora nebo zastarale zoře je slovanské označení jak pro (zejména) Jitřenku, ranní červánky, úsvit,[1] ale i pro večerní červánky a Večernici, bohyně Zora odpovídá římské Auroře.[2] Na obloze je možno spatřit mnoho přírodních jevů jako oblaka, duhu, polární záři nebo blesk.
V astronomii se jako obloha označuje nebeská sféra, což je zdánlivá plocha nad Zemí, kde se pohybují Slunce, hvězdy, planety a měsíce. Nebeská sféra je rozdělena na části nazývané souhvězdí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­bloha