Putin

Existuje něco, co se kouří a není to škodlivé, popřípadě zdravé?

Samozřejmě nemám na mysli pohlavní styk, jak už jste chtěli odpovědět 🙂 Mám na mysli například nějaké bylinky, či zdravé látky.

Nejlepší odpověď
arygnoc

@matesax:
inhalovanie je niečo iného.

k otázke:

fajčenie (kouření) je spôsob aplikácie tej ktorej účinnej látky, ktorá je mnohokrát menej škodlivá ako samotný spôsob aplikácie.
dym z fajčenia čohokoľvek, teda produkty spaľovania, sú určite škodlivé.

i samotný nikotín získaný z cigarety sa môže organizmu podávať ako liek (nízky tlak, zažívacie problémy, …), ale diskutabilný je práve spôsob jeho aplikácie – fajčenie.
takže fajčenie – spaľovanie látky s liečivou látkou, je vlastne škodlivejšie, ako liečivý efekt podanej účinnej látky.

nezabúdajte, že mnoho jedov v minimálnych látkach sa používa ako liek.

;-Q

Další odpovědi
anonym

Mamunové inhalovali výpary z kerekia. Tedy vodného roztoku směsi ořechů (rozpuklých) ze sloního trusu, akátových listů, kořenů kurkumy, larvy okunků a hrst rudých mravenců přivedeného k varu. (Nádobu přikryli velkými listy a páru tak vyváděli ven dutým stonkem.) Dá se tím léčit úžeh, hadí kousnutí, …

Drap

Ano. Mařinka vonná. Kdysi se prodávala i v lékarnách. Použivala se na plicní choroby. Roste poměrně hojně i v našich lesích.

střevo

eletrycká cygereta, moje kámarádka Elvíra už ji má za ušima 🙂

Xantyp

Ano ale je to od 15-ti, a musíš najít nějakého muže :)

lexx

jo, kamna a komín

anonym

Matesax – Hm,to je dobrý,to hledím!like.