Existuje něco, co by zamezilo zamotávání .....

..... zlatých i jiných) řetízků? Manželka má na krku dva a ty jsou věčně zamotané.

Nejlepší odpověď
Elk

Když bude nosit jenom jeden a střídat, tak se to vylepší. Mám podobný problém -určitě nejsem sám – s vodičema od sluchátek, NB a cokoli, co občas přenáším. Někdy mám pocit, že když šňúru narovnám, položím na zem a pak si pro ni přijdu, stejně bude zamotaná…
To jsou zákony zchválnosti.

Další odpovědi
tom004

Na to existuje jenom trpělivost při jejich rozmotávání. Alespoň já to tak už dělám léta, a smířil jsem se s tím,že nic jiného neexistuje.

fablen

a pročpak nenosí jen jeden? 🙂
Leda je něčím „spojit“ k sobě (kroužkem) na několika místech. Může to vypadat zajímavě a kroutit by se neměly.

Terryle

Myslím, že na to má vliv i jejich tvar – hladký se zamotávají míň než kroucený (takový ty plochý, jakoby stáčený do spirály). Hrozně dlouho jsem nosívala tři – dva hladký a jeden kroucenej, a ani se moc nezamotávaly. Pak jsem dostala čtvrtej, taky kroucenej, a od tý doby je mám zamotaný pořád.

Elk:
Mám pocit, že nějakej vědec se smyslem pro nadsázku dokonce fyzikálně dokázal, že je nemožný složit sluchátka/kábly tak, aby se nesmotaly. Prostě to je jejich fyzikální přirozenost. Dostal za to tuším nějakou cenu pro šílený vědátory :))

chudst

„Nelze, na retizky plati stejny zakon, jako pro sluchatka. Nic s nima nedelate a presto jsou pokazdy zamotana“ XD

(Pardon, ja si to nemohl odpustit :))