zjentek

Existuje na Zemi oheň, kterej hoří věcně?

Nejlepší odpověď
annas

1. Co tak věčné božské světlo, i když už dnes světlo zpravidla nevzniká vlivem ohně z olejové lampy, ale z elektrické žárovky.

Toto světlo symbolizuje na zemi přítomnost Boha a je součástí katolických kostelů.

Jinak třeba " Yazd – kde udržují tisíciletý oheň"

„Oheň je rovněž symbolem boha Ahura Mazdy a tak jej přívrženci zoroastrismu již více jak 1000 let udržují ve svých svatyních. Oheň nesmí být nijak znečištěn, přikládat se do něj může jen vzácné, čisté a suché dřevo. Také kněží, kteří jej udržují, musí přes obličej nosit roušky, aby jej náhodou neznečistili.“

Více v odkazu
http://iran.sve­tadily.cz/clan­ky/Yazd-kde-udrzuji-tisicilety-ohen

Nebo http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/encyklo­pedie/_zprava/vec­ny-ohen-tyhle-plameny-neuhasly-ani-po-6000-letech--1519415

„Věčný oheň“. Tyhle plameny neuhasly ani po 6000 letech
Nejdéle hořící oheň na světě hoří už zhruba šest tisíc let. Nachází se v Austrálii uvnitř hory příznačně nazvané Burning Mountain. Anglický název lze přeložit jako Hořící hora. atd. "

Ohně, které jsem zmínila, mají i věcný význam.

  1. Pro věřící – přítomnost Boha.
  2. Oheň vedle vody a země je posvátný – boj dobra se zlem
  3. Hořící hora – jakou siílu má oheň, jeden ze živlů.

Další odpovědi
metro

Věcně jich hoří mnoho, ale vy asi máte na mysli věčně, není liž pravda?

dudu

Určitě ano, na naší matičce přece existují snad tisíce sopek, které soustavně dští síru i oheň a systematicky ohnivou pochodeň též udržují blesky a výboje lokálních bouřek.
A věcně také.

Kepler

S přivřením jednoho oka můžeme za věčný oheň považovat ten v magmatických krbech. Nebo ten v Číně http://tn.nova­.cz/clanek/ve­de-tahle-tajemna-dira-v-cine-do-pekla-vesnicane-se-boji.html. Nic ale netrvá věčně, ani láska k jedné slečně.

anonym

Ve vesmíru není nic věčné.

Cenobita

Brána do pekla hoří bez přestávky už 42 let

V poušti Karakum leží zhruba 260 kilometrů severně od města Ašchabad, metropole Turkmenistánu, pozoruhodný úkaz. Částečně ho má na svědomí příroda a částečně se o něj zasloužil člověk. Hořícímu kráteru se přezdívá Brána do pekla.

https://www.no­vinky.cz/cesto­vani/320360-brana-do-pekla-hori-bez-prestavky-uz-42-let.html