riley-cz

Existuje na tyhle otázky odpověď?

Ahoj, furt všichni říkají že na všechno existuje odpověď a pokuď se nemílím tak je to i psáno v bibli (a ne nevěřím na boha) je to tam psáno myslím nějak ve smyslu heledej a nalezneš nebo tak nějak. Jenže opravdu na každou otázku existuje odpověď? Jestlti ano tak jak odpovíte na tyhle otázky?:

Kolik vám musí být let aby se říkalo že jste umřeli na stáří?
Proč v americe používají k popravení sterilní infekce?
Proč vadí foukání psovi foukání na čumák když v autě výtr miluje?
Proč je vanilková zmrzlina bíla když je vanilkový extrakt hnědý?
Jak to funguje na silvestra s časovými pásmi?
Proč se tekuté lepidlo nepřilepí na vnitřek lahve?
Jakou rychlostí se šíři tma?
Jaké je synonymum slova synonymum?
Když je černá skřínka nezničitelná tak proč se z toho materiálu nedělají letadla?
Proč lidé jezdí do lázní v jáchymově když je tam největší radioaktivita?
Výtah jezdí k poschodí který je přivolán nejblíž nebo nejdřív jenže co se stane když je výtah uprostřed a někdo v první a posledním patře přivolá výtah současně?
Co bylo dřív vejce nebo slepice? Jesli vejce od kuď se tedy potom to vejce vzalo?
Může existovat film který by se líbil všem?
Když existuje rychlost světla a zvůku jaká je potom rychlost zápachu?
Když blesk udeří do oceanu proč ryby neumírají?
Pokuď jede sanitka někoo zachránit a pocestě někoho srazí má zastavit a pomoct dotyčnému?

Nejlepší odpověď
arygnoc

tak som si pozrel tie vaše otázky.

v prvom rade som bol zhrozený vašou češtinou (ste vôbec čech?).

v druhom rade, to už budem hovoriť o obsahu otázok – pokúšal ste sa nájsť odpoveď na ne sám?

umenie nie je iba na otázky odpovedať, ale aj ich klásť.

tak to zhrniem:
skutočne, na každú otázku existuje odpoveď, i keď by mala znieť „neviem“ (preštudujte si niečo o logike, a pochopíte, prečo sa jedná o vyčerpávajúcu odpoveď).
tak isto logika hovorí o tom, že na logickú otázku existuje logická odpoveď (voľne možno povedať, že na blbú otázku existuje blbá odpoveď).

skutočne existujú otázky, ktoré prakticky sú bezvýznamné, ale sú iba akýmsi logickým cvičením – dostávame sa ku paradoxom, kedy je viac správnych odpovedí (až nekonečno) a kedy neexistuje správna odpoveď – všetko je to totiž postavené na nejakých postulátoch (definíciách, predpokladoch, podmienkach), ktoré buď prijímame všeobecne alebo pre ten ktorý problém.

ale poďme k otázke: „Existuje na tyhle otázky odpověď?“
áno, existuje. ak patrične definujete termíny, ktoré používate (námatkou: kedy začína staroba [stáří], čo je to tma?, čo sa páči všetkým, čo je zápach (a kde sa šíri)?, čo je vajce?, …)

a aby to pre vás nebolo málo, dám vám otázku i ja:

existujú v reálnom svete telesá/objekty/čas­tice, ktoré sa pohybujú rýchlejšie ako svetlo?
[odpoveď znie áno, ale otázka je nepresne položená (ako tie vaše), preto je odpoveď potrebné doplniť o to, za akých podmienok a aké objekty/častice – prídete na to?]

;-Q

Další odpovědi
Lamalam

Řada z těchto otázek se tu už probírala, použij hledání. Na některé si snad logickou odpověď dovedeš odvodit sám. Třeba to s to černou skříňkou a letadlem je snad jasné, lepidlo v lahvi snad také. Některé otázky vycházejí z nesprávného předpokladu, kde jsi vzal, že v Jáchymově je nejvyšší radioaktivita?

dědapetr

Většinu odpovědí jdou vyhledat na internetu,zkus to a uvidíš,že to tam najdeš a co nenajdeš se zeptáš zde na odpovědích.

Drap

Ano. Na každou otázku odpověď existuje. Nemusíme ale všechny odpovědi znát.
Tvoje otázky jsou v celku jen nic neříkající blábol.

anonym

Kdo se moc ptá moc se dozví,ale ontogenezi člověka jsem si dával též…a,když dojdou argumenty,tak opravujeme pravopis tak tak.

Magix.cz

Nejsem profesor češtiny, ale tohle je tedy masakr ! A vídávám to čím dál častěji :(

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/On­togeneze_%C4%8Dlov­%C4%9Bka