devi344

Existuje na muzikály nějaká norma ?

Třeba FANTOM OPERY od AL. Webera.Tam se nesmí změnit vůbec nic když si to nějaká zemně zakoupí.
V červnu jdu na Draculu do HDK a co jsem o tom četl tak škrtli dost zajímavé skladby. Já myslím že si to páni Borovec, Hess,Svoboda měli někde úředně zapsat aby se po jejich smrti s muzikálem nic nědělalo. Myslíte že něco takového jde ?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne norma…
Každé možné ´zacházení´ s dílem je věcí licenční smlouvy na poskytnutí autorských práv – čili, co si držitel autorských práv ve smlouvě vymíní, to platí…
😉

Další odpovědi
led

Ano, muzikál musí obsahovať hovorenú reč, spev, tanec a hudbu (môže byť živa, alebo z audiozáznamu).
Réžijná zmena scénara a výpravy je možná len na základe neporušenia autorských a licenčných práv.