Existuje-li levoboček,musí také existovat pravoboček!Nebo se mýlím?!

Nejlepší odpověď
tom004

Já nevím,ale spíše si myslím,že by to mohlo mít původ na dvorech francouzkých králů,kteří zrovna věrností neoplývali.A pro­tože,manželka seděla po pravé ruce krále,a vedle stávali potomci,na ty uznané bokovky zbývala strana levá.Možná proto se vžilo slovo levoboček.To by ovšem vylučovalo pravobočka,protože to je vlastně legál.A středo­boček,by mohlo být jedině označení pro šaška,který většinou seděl královi u noh,tedy ve středu.A možná,že to co jsem tu napáchal je pěkná ptákovina.:)

Další odpovědi
arygnoc

no to jo, a ten co je mezi nima je středoboček nebo jenom bůček?.

případně ještě můžou být i levobočka, pravobočka a středobočka?

Drap

Myslím si, že máš pravdu. Vedle levobočka logicky je i pravoboček, ale o těch se zřejmě vše tutlá

žolik

je to takový hanlivý slovíčko pro nevěrné ženy a jejich ditě,za všim hledej ženu to je levoboček) pravoboček neeksistuje,neni.

Zdroj: žolík