MonkeyKing

Existuje lepší paměť než fotografická/ fotogenická?

A jaké jsou druhy pamětí?
Doplňuji:
Já nevim jak se té paměti říká, jestli fotogenická či fotografická!

Nejlepší odpověď
Pájo

Fotografická paměť (eidetická paměť) je spíše označením formy vnímání při zapamatování. Každý typ paměti může být lepší. Neplatí, že by fotografická paměť byla nejlepší.

Domnívám se, že fotografická paměť (nikoli fotogenická!; fotogenický = vhodný pro fotografování a filmování), by patřila do senzorického typu paměti – ikonické (vizuální) paměti.
Pod senzorickou paměť dále spadá:

  • sluchová (echoická)
  • hmatová (haptická)

Senzorická paměť dnes bývá „oddělována“ od krátkodobé a dlouhodobé paměti, neboť se jedná o značně jiný druh paměti. Senzorickou paměť používáme skoro nepřetržitě, takže vštěpování, uchovávání a vybavování je skoro současné. Paměť krátkodobou a dlouhodobou používáme jinak a k jiným účelům. Dokonce někteří psychologové považují krátkodobou a dlouhodobou paměť za součásti jednotného systému.

Paměť se dělí jednak podle délky doby uchování zapamatovaného na:

  • senzorickou,
  • krátkodobou a
  • dlouhodobou;

Podle formy ukládání informací na:

  • vizuální,
  • akustickou,
  • sémantickou (ukládání významu informace) atd.

Další variantou je rozdělení paměti na:

  • mechanickou a
  • logickou.

Zdroj: Wiki

Další odpovědi
pusinka50

Není lepší paměť. Každý si pamatuje lépe něco jiného. Někomu nedělají problémy čísla, druhý si dobře pamatuje obličeje či jména, třetí si pamatuje všechno, co si přečte pouze povrchně a heslovitě, čtvrtý si pamatuje, co si přečte i s podrobnostmi, pátý má zmiňovanou fotografickou paměť, která je ovšem krátkodobá, každý člověk je jiný a o nikom se nedá říct, že má nejlepší výtečnou paměť úplně na všechno

tom004

A jaká je ta fotogenická? Tu neznám.

Lucaso

Dlouhodobá fotografická paměť 🙂