bolak

Existuje kyselina, kterou by voda podporovala v ještě silnějším leptání?

Například pokud bych si jí poleptal ruku a pak to opláchnul vodou, tak že by to mělo na tkáň ještě destruktivnější účinek?

Nejlepší odpověď
Alesh

Z principu je to nesmysl. Jde o Ph, voda naředí jak kyselinu, tak zásadu, čili v obojím případě to bude vždy dobré řešení se polít vodou.

Další odpovědi
honza19hk

kyselinutěžko, voda ksyelinu vždy naředí.
Ale pokud zapálíš hořčík a budeš ho hasit vodou tak bude ještě víc hořet. Má vysou teplotu hoření a voda se rozkládá na vodík a kyslík.

Dochy

No, zrovna leptání ruky asi není nejlepší příklad. Ale třeba kyselina chlorovodíková se nechá koupit tuším v koncentraci 33%. Používal jsem ji pro leptání plošňáků (měď). A v této koncentraci je na leptání pěkně naprd. Smrdí, ale neleptá. Musí se přidat trochu kysličníku (pořád neleptá) a trochu zředit vodou, pak ji to teprv jde.
Doplňuji:
Jo a na leptání masa jsou lepší zásady, než kyseliny. Jsme sestaveni převážně z kyselého materiálu.