chemik

existuje kyselina která rospouští jen stříbro?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím přesně,zda vás zajímalo toto:

Přestože je stříbro řazeno mezi drahé kovy, které se obecně vyznačují značnou chemickou stabilitou, je velmi dobře rozpustné v kyselině dusičné především díky jejím silným oxidačním vlastnostem.

Podobně se stříbro chová i vůči koncentrované kyselině sírové, která působí taktéž oxidačně. Vůči zředěné H2SO4 je však stříbro netečné, stejně při působení dalších minerálních kyselin. Za přítomnosti kyslíku se stříbro rozpouští i v roztocích alkalických kyanidů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C5%99%­C3%ADbro

Další odpovědi
mosoj

Bohužel, žádná selektivní kyselina na stříbro není.

Pantata

Lučavka královská vám rozpustí i to stříbro