Existuje klička pro nevyučeného kuchaře, který chce vařit v restauraci?

Dobrý den, otevírám si novou restauraci v centru Liberce. Živnostenský list, finanční úřad, magistrát - to vše mám zařízené. Rád bych si tam ze začátku vařil sám, jedná se převážně o teplou kuchyni. Mám jediný problém, nejsem vyučený kuchař a na rekvalifikační kurzy už není čas. Dozvěděl jsem se o příbuzné "zodpovědné" osobě, která by měla zodpovídat za nevyučeného kuchaře v podniku. Nevíte o tom někdo víc, prosím? Nebo neznáte nějakou jinou kličku?? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud máš již živnostenský list na danou činnost a tato činnost je vázaná, případně je na ni třeba koncese, tyto podmínky jsi již splnil. Ještě je třeba mít v pohostinství zdravotní průkaz, no a pak už děj se vůle boží. Pochopitelně že za to, že živnost bude provozována odborným způsobem a že nikoho neotrávíš, bude odpovídat zodpivědná osoba (buď ty, nebo ta, kterou jsi k tomu na ŽÚ doložil)

Další odpovědi:

Zlatý

Hostinská činnost je živnost řemeslná, na kterou se oprávnění vydá po doložení kvalifikace. Odpovědného zástupce bys musel mít, kdybys kvalifikaci neměl. Ty ale zřejmě kvallifikaci máš, protože jinak bys nedostal živnostenský list. Tady je otázka nejasná.
Do odkazu jsem dal článek o odpovědném zástupci.

Zdroj: http://www.ipodnikatel.cz/Zalo zeni-zivnosti/odpovedny-zastup ce-pro-zivnost-u-fyzicke-osoby -osvc.html

Pokročilý

Není třeba klička... Zajdeš si k svému lékaři, ten Ti vydá "zdravotní průkaz" (je to otázka dvou stovek), který Tě bude opravňovat pracovat s potravinami a pak si vař v jaké resutraci Tě přijmou...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.