Jsemtady

Existuje jídlo ze kterého by po požití nebyla žádná stolice?

Zní to divně, ale.. když něco sníme, tak se něco vstřebá a něco vyloučí … je nějaká potrava která by se prostě vstřebala celá? Jak by asi takové jídlo vypadalo a co by to tak asi bylo?

Nejlepší odpověď
www

Takové jídlo neexistuje a stolice je i bez jídla, byť méně častá.
I během dlouhého půstu budeš občas stolici mít, poněvadž se přirozeně obměňují stěny zažívacího traktu.
Studium i zkušenost

Další odpovědi
Funna

sladká voda 🙂

anonym

Například cukry – zvláště jednoduché. Jejich trávení neprodukuje odpad.
Takže by takové jídlo mohlo vypadat jako – cukr…
😉
Nestavitelná – pro člověka, je zejména vláknina (celuloza apod.), ta je ale zase důležitá pro střevní trávení (bez vlákniny špatně funguje peristaltika).

arygnoc

exkrementy, stolica, sú z valnej časti tvorené i „odpadom“ z baktérií, bežnej mikroflóry, tzv. črevnej mikroflóry.

pre „zrušenie“ stolice by bolo treba zničiť i túto mikroflóru.

takže i človek držiaci hladovku a prijímajúci iba vodu, stolicu má – tvorenú práve zo zvyškov a odpadu mikroflóry.

samozrejme, táto stolica nie je takej „kvality“ a množstva ako pri normálnej strave.
Doplňuji:
také jedlo nejestvuje – leda neperorálna výživa („kapačky“) a súčasne zničená mikroflóra.
ale i tak by sa sporadicky stolica vyskytla, ako dôsledok peristaltiky – vlastného pohybu zažívacieho ústrojenstva.

Alesh

Jo, prej jo, něco takového baštili kosmonauti. Asi úplně bezezbytkové to nebylo, ale zkrátka interval chození na velkou se značně prodloužil, tudíž třeba během týdenní mise na velkou na palubě lodi jít nemuseli.

bolak

Můžeš se ládovat nitrožilně :) A kdybys třeba jedl, ale jen bezzbytkovou stravu (můžeš si najít na internetu), tak budeš chodit na velkou dejme tomu jednou za dva týdny. Zkus to a pak dej vědět ;)