Existuje ještě pragocentrismus?

Pokud ano, jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
anonym

Pragocentrismus stále existuje.
Veškeré zlo přišlo z Prahy.Ať už to bylo v r.1948 (kolikpak lidí z venkova bylo na Staroměstském náměstní a tleskalo Gottwaldovi?), tak v r.1989.Opět se táži, kolik lidí z venkova (Krkonoš, Krušných hor, Šumavy) bylo na demonstracích v Praze v listopadových dnech?
Kolik lidí z republiky chtělo pojmenovat letiště po Havlovi?Opět, veškerá iniciativa přišla od lidí z Prahy.Proč neudělali referendum jestli s tím lidi souhlasí?
Kolik lidí chtělo olympiádu?Kdopak se nejvíce angažoval?Lidi z celé republiky to nebyli!!!

Další odpovědi
gecco

Jasně…
Podle mne je to logické – jde o hlavní město (a z toho titulu v Praze sídlí mnohé úřady), jde o největší město – a to k sobě ´láká´ další úřady, další obyvatele.
A z toho plyne i servis, který je potřeba poskytovat, což zase nabaluje podniky a podnikatele.
A tak furt dokola.
😉

jjj123456789

Ano.

Lamalam

Ano, projevuje se v různých oblastech. např. pražská čeština prostřednictvím pražských medií má vliv na rozdíly mezi nářečími češtiny.