Existuje jednotlivě omáčka z meruněk, švestek, brusinek, jeřabin, jablek, papáji, kokosu, řepy, kadeřávku?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ano, u nás ze dělá švestková. Ale patří ke knedlíkům (bramborovým) a víceméně jde o plnohodnotné hlavní jídlo (na sladko). Asi by se to správné mělo označit jako „žahour“, ale po zkušenostech s borůvkovým žahourem na různých akcích zůstanu radši u názvu „švestková omáčka“

Další odpovědi
johana 56

Existují a podle chuti a různých přísad se podává k různým pokrmům (např. švestková nejde dohromady s ovocnými knedlíky a meruňková k divočině)---

Emefej

No jasně, kadeřávkouvou s knedlíkem tu já nejraději. Řepná s rýží také není špatná, kam se hrabe svíčková.

da ny

Jistě a jsou chutné.
Lidé s dyspeptickými obtížemi se mají vyvarovat kombinace cukru (ovoce) s masem nebo zeleninou.
Z biochemického hlediska pochodů v lidském těle je to nevhodné, nezdravé, jen k občasné konzumaci.
Pravidelné míchání ovocných a zeleninových šťáv je novodobým nešvarem ;(.
Je to jeden z „nešvarů“ naší kuchyně, díky kterým vedeme v onko onemocněních střev.