filda01

Existuje instinkt?

Čtu knihu o psychologii, jsem v kapitole o behaviorismu a tam jsem se dočetl, ze nějaký japonský psycholog kdysi nechal kočku s myší odmalička vyrůstat spolu… jak to že se tedy myš nikdy nebála kočky a kočka ji instinktivne nechtěla sníst? Nepopírá to zároveň i její geny ? Předpokládám, ze vsechni její předci myši lovili, tak co se najednou stalo, ze uz se te kočce do toho nechce?

Nejlepší odpověď
Drap

Takových příkladů by jsi našel celou řadu. V těchto případech nevidí v druhém zvířeti kořist, ale partnera. Dost často vychovává jedno zvíře mládě jiného zvířete, které je pro něj jinak kořist. Osobně jsem se setkal s případem, kdy fena odchovala srnče, spávali spolu v boudě a žrali z jedné misky.

Další odpovědi
marci1

Kočka a myš, kteří spolu vyrůstají od malička se samozřejmě necítí jako lovec a kořist. Cítí spolunáležitost, poněvadž kočka ani myš nevyrůstala se svými rodiči, kteří by je naučili postarat se o potravu. 🙂

bolak

I krokodýl a lidská noha můžou bejt kamarádi.