Existuje i dětská deprese? A jaké jsou příznaky? (dítě 12 let - příbuzné), rodiče vše svádí na pubertu.

Ale na me pusobi spis zakriknute. Kdyz jim rikam , ze to vypada na deprese , tak mavnou rukou. -iv-

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, existuje, viz výňatek:

Jak se deprese projevuje?
Depresivní děti mívají podobné příznaky jako dospělí. Mezi základní symptomy patří neschopnost se radovat, pocity viny, nízké sebehodnocení, zoufalá nálada (Pozor! Často i s myšlenkami na smrt), podrážděnost, osamocenost, někdy agrese, neklid, somatické příznaky...
Přesto je dětská deprese v několika bodech specifická.
Často se u depresivních dětí objevují projevy regrese - vrací se k ranějšímu vývojovému stupni.
Určitě byste neměli zůstávat klidní, pokud vaše ratolest mluví o smrti, pekle, pohřbech či tyto motivy ztvárňuje výtvarně.
U vytvořených obrázků to také lze poznat podle toho, že jsou příliš tmavé nebo se na nich objevují další motivy, které vás pravděpodobně velmi znepokojí.

Zdroj: http://www.detskestranky.cz/cl anek/281-i_deti_mohou_mit_depr esi.htm

Další odpovědi:

Bronzový

Existuje, já jsem se s ní léčila od 10 let, může to být dědičné, já to mám po pradědovi... Je to hrozné, protože většina rodičů říká - Ty si vymýšlíš, to je puberta, nezkoušej to na mě... Znala jsem hodně lidí, které na psychiatrii dohnalo až to, že v 11 letech chtěli spáchat sebevraždu... Je to šílený a hodně opomíjený problém.. Ať to rodiče koukaj řešit s lékaři a nezanedbají to, mohli by litovat.. Je mi 20 a stále mám deprese... Není to jen tak, tato nemoc se nedá jen tak vyléčit... A taky ať si najdou dobrého lékaře, já měla první doktorku, která byla teda šílená... Jen mi říkala, že jsem nic nedokázala a proto jsem nešťastná - no v 10ti letech :D A pak mi jen dala oblbováky ... Takže hledat na doporučení lékaře a hlavně dítěti neříkat, že je to puberta nebo že si vymýšlí...

Bronzový

určitě existuje, nemám vlastní zkušenost (naštěstí), ale rozhodně to je problém, který je třeba řešit

nedávno článek na idnes:
http://ona.idnes.cz/…

Pokročilý

No jestli sijim to řekl do očí a oni mávli rukou tak to ti nezávidim.ale zkus to s ní trošku přehánět třeba si potom uvědomí že to asi není normální a že to není k vůli pubertě a pak se hezky vrat do normálu.oni konečně přestanou mavát rukama.no ikdyž to radsi nedělej.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.