bolak

Existuje homofobofobie?

Tedy odpor k lidem kterí nesnášejí homosexuály? Případně homofobofobofobie? Odpor k lidem kteří nesnášejí homofoby?

Nejlepší odpověď
Damiana

Určitě. Stačí své pocity popsat u psychiatra a nový odborný termín se jistě brzy ujme. Dokud někdo něčím netrpí nebo situace ještě nenastala (např. díky vědeckotechnickému pokroku vznikají fóbie jako houby po slejváku), neoddůvodněný strach nebyl definován ani pojmenován. Pak přijde někdo a tím, že se bojí límečků u košile, nebo nějaký vědec provádí výzkum na téma oděvní fóbie a šup! – publikuje se to, diagnostikuje se to, léčí se to…:-)
Doplňuji:
Jen pozor. Fóbie není definována přímo jako odpor, ale bezdůvodný strach z něčeho. Jde o psychickou i fyzickou úzkost. Když ti někdo jen jde na nervy, ale rozdal by sis to s ním ve slovní (i jiné) šarvátce jen kvůli jeho postojům – třeba za to, že on je třeba antisemita, jde o normální výměnu názorů, až hádku. Je tehdy, když tě to omezuje v soukromí, máš své vlastní „přesvědčení“, dá se to klasifikovat jako druh fóbie, a to v rámci těch předsudkových a diskriminačních.

Další odpovědi
Lucijej

Věřím, že by se nějaký člověk s touto fobií našel :o)
Stějnětak jako debilofobie,va­lachofobie at­p…

Gorbell

Samozrejme, fobie muzou vznikat na vsechno. Cetl jsem clanek, kde jedna holka mela fobii ze drevenych stropu.